אפקט הריבית דריבית בקרן הפנסיה

יועץ פנסיה

בגיל 20 מעטים חושבים על הפנסיה שלהם אך זוהי טעות רצינית. אנחנו מקבלים פנסיה לאחר חיסכון של 40 שנה בקירוב ולעתים אף יותר. ומכאן שישנה חשיבות עצומה לכל יום חיסכון שלנו וככל שנתחיל מגיל יותר צעיר כך ייטב. כאשר אנחנו משקיעים בפנסיה שלנו ישנו אפקט הנקרא אפקט הריבית דריבית. המשמעות היא שלאורך זמן הכסף שלנו צובר ריבית ועל כן ככל שנשקיע מגיל צעיר יותר כך הריבית שלנו תהיה גבוהה יותר. עלינו להשקיע בקרן הפנסיה מגיל צעיר ביותר כאשר נרוויח מאפקט הריבית בצורה הטובה ביותר. זהו דבר חשוב ביותר שעליו יש לתת את הדעת.

מי זכאי לפנסיה?

אז מאיזה גיל אנחנו זכאים להפרשות מקרן הפנסיה של המעביד שלנו? אם אנחנו שכירים הרי שמגיל 21 אם אנחנו בנים ומגיל 20 אם אנחנו בנות אנחנו זכאים שהמעביד יפריש לנו לקרן הפנסיה. ההפרשות צריכות להתחיל לאחר חצי שנה מתחילת העבודה שלנו. כאשר אם יש לנו קרן פנסיה פעילה ההפרשה צריכה להיות רטרואקטיבית לאחר שלושה חודשים מתחילת העבודה שלנו. זהו דבר משמעותי ביותר שאתם צריכים להיות מודעים אליו בכדי לנהל את כספי הפנסיה שלכם בצורה החכמה ביותר. ככל שתהיו יותר מודעים לזכויות שלכם כך תנהלו את כספכם בצורה יותר חכמה וכך תחסכו יותר לקרן הפנסיה שלכם וזהו דבר חשוב מאוד שצריך להיות מודעים אליו.

ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי – כיצד הוא שונה מייעוץ רגיל?

כאשר אנחנו חוסכים לפנסיה אנחנו יכולים לאבד את עצמנו בשלל הנתונים של הקרנות השונות. בכדי לברור את עצמנו בצורה החכמה ביותר היכן להשקיע אנחנו צריכים להיות מודעים לכלל הנתונים השונים. בכדי לעשות זאת אנחנו צריכים עזרה של איש מקצוע איכותי שיכול לסייע לנו לקבל את ההחלטות בצורה הטובה ביותר. איש מקצוע כזה חייב להיות אובייקטיבי ונטול משוא פנים. רק ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי יכול לסייע לנו לקבל את ההחלטות הטובות ביותר שיש. ייעוץ אובייקטיבי הוא קריטי לחיסכון שלנו ולכך שאנחנו נשלם עמלות פחותות על קרן הפנסיה שלנו. ייעוץ שהוא לא אובייקטיבי לא ייתן לנו ייעוץ אמתי וידאג שאנחנו לא נקבל את קרן הפנסיה האיכותית ביותר שיש ועל כך יש להצר.

כיצד אדע כי היועץ פנסיה שלי הוא אובייקטיבי?

אז כיצד אני יכול להיות בטוח שיועץ הפנסיה שלי הוא אובייקטיבי? הצרה היא שבשוק קיימים אלפי סוכנים שמקבלים את השכר שלהם מקרנות הפנסיה ואנחנו צריכים להיות מודעים לכך כאשר אנחנו הולכים אל יועץ פנסיה כזה או אחר. בכדי לדעת אם היועץ שלי אובייקטיבי שאלו אותו מהיכן הוא מקבל תשלום על שירותיו. אם הוא מקבל תשלום מחברת הפנסיה הרי שהוא לא אובייקטיבי. לעומת זאת אם התשלום נגבה מכם הרי שהיועץ אובייקטיבי וניתן לסמוך על ההחלטות שלו בצורה הרבה יותר טובה.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

מחסן גינה
הכל
daniel

זיפות גגות במרכז 

אתם שמים לב שמים חודרים אל הדירה שלכם דרך הגג? נדמה לכם שאולי מדובר על בעיית רטיבות או שצריך לבצע איטום שוב? אם כך, כדאי

קרא עוד »