למה חשוב לשמור על בריאות השיניים של בעלי חיים

לכלל הציבור ברור שקיימת חשיבות רבה לשמור על בריאות השיניים שלנו במטרה להצליח למנוע לא מעט הצטברויות חיידקים, דלקות חניכיים וכאבים שונים. שמירה נכונה על השיניים מבטיחה כי הם יצליחו לשרת את צרכינו לעוד שנים ארוכות ללא כאבים כלל. על כן אנו הולכים מידי שנה לרופא שיניים לבדיקות וניקיונות כללים גםם ללא הופעתם של כאבים כלל.

 

חשיבות עליונה לשמירה על בריאות השיניים של בעלי החיים שלכם

 

בדומה לחשיבות השמירה על בריאות השיניים של בני האדם, קיימת גם חשיבות עליונה לשמירה על בריאות השיניים של בעלי החיים. בשונה מאיתנו בעלי החיים אינם מצחצחים שיניים פעמיים ביום מה שמגדיל משמעותית את הסיכונים לבעיות שונות באזור הפה. מעבר לפגיעה בבריאות השיניים החיוניות לאכילה תקינה, הצטברות שללא מעט חיידקים באזור זה יכולה לגרום להתפתחותם של חיידקים באזורים רבים נוספים בכל גופם של בעלי החיים.

 

לא מצחצחים שיניים פעמיים ביום

 

לא אחת קורה שבעיות דלקתיות או הופעתן של חיידקים באזורי גופם של בעלי החיים התחילו מחלל נפה והתקדמו אל עבר אבריו הפנימיים. לכן, קיימת חשיבות רבה לשמור על בריאות השיניים של בעלי החיים שלכם.

 

התפשטות חיידקים בכל הגוף

 

בשל העובדה הפשוטה כי בעלי החיים אינם מצחצחים שיניים פעמיים ביום, לרוב ככל בעלי החיים מעל גיל שלוש יש לא מעט בעיות שיניים וחניכיים שונות. בעיות אלה מתבטאות בעיקר בכאבים וחוסר תאבון אשר במידה ולא יטופלו בזמן השלכיתיהן יכולות להיות קטלניות. התמודדות נכונה עם בעיה זו היא צחצוח שיניים מעת לעת לבעל החיים שלכם ובדיקות תקופתיות אצל וטרינר 24 שעות בתל אביב מקצועי.

 

שינוי משמעותי במצב הרוח ובתאבון

 

בעלי חיות מחמד רבים מדווחים על שינוי משמעותי במצב רוחו של בעל החיים שלהם וכמובן ברמת התאבון שלו לאחר טיפול שיניים תקופתי וניקיון כלל אזור החניכיים והשיניים שלו. כיום יש לא מעט וטרינרים באורנית מקצועיים אשר ידעו לסייע להתמודדות עם כל בעיות השיניים במקצועיות רבה כך שבעל החיים שלכם יחזור לאכול כפי שהיה  רגיל טרם כאביו באזור הפה והשיניים.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

הובלות קטנות בגבעתיים
אנשי מקצוע

הובלות קטנות בגבעתיים

גרים בגבעתיים ורוצים לעבור בתוך העיר או מחוצה לה? במאמר זה, ננסה להבין כמה דברים חשובים על מציאת הובלה מתאימה וכיצד תוכלו למצוא את המוביל

קרא עוד »