מדוע מערכת ERP כה פופולארית?

מערכת ERPמערכת erp נחשבת לאחת התוכנות הפופולאריות בארץ. אבל מהי בדיוק התוכנה הזאת? מדוע היא נחשבת לאחת התוכנות הפופולאריות בארץ? כיום ישנם מגוון אנשים שיוצאים ללמוד את תוכנת erp, וזאת משום שהיא כה פופולארית. אבל מה יש במערכת הזאת שהיא כה מבוקשת? הכל במאמר הבא.

מהי מערכת ERP

מערכת erp היא תוכנה ממוחשבת המושתתת על טכנולוגיה מתקדמת שתפקידה לאפשר תמיכה בכלל המהלכים העסקיים של ארגונים וחברות שונות. המערכת פופולארית בעיקר בזכות ניהול המלאי המעולה שלה שחולש על כלל האגפים בארגון.

המערכת משמשת כמסד נתונים גאוני המאגד בתוכו את כלל אגפי הארגון. באמצעות מערכת erp יכולים המנהלים לקבל דוחות ובכל לשלוט בניהול רכש ולוגיסטיקה, במעבדה, שירות לקוחות, באגף המכירות, הנהלת חשבונות, משאבי אנוש וכדומה.

המערכת כוללת בתוכה את כל מה שהארגון זקוק לו וזאת מבלי להעמיס עם תוכנות ניהול נוספות שמעמיסות על עובדי הארגון וגם על המחשבים של הארגון. באמצעות מערכת ERP ניתן לנהל מלאי בצורה טובה יותר ובכך לחסוך בזמן, כסף ומשאבים.

מי משתמש במערכת ERP?

מערכת erp משמשת בעיקר ארגונים בינוניים וגדולים בארץ ובכל העולם. הסיבה לפופולאריות הרבה של המערכת בארגונים מסוג זה, היא הצורך במערכת שתשלוט בכלל האגפים ובמחלקות, ולכן צריך תוכנה בעלת מודולים חכמים שיכולים  לאגד את כלל האגפים ולאפשר ניהול נכון יותר של האגפים והמחלקות בארגון. הניהול עוזר לחסוך במשאבים, כוח אדם, לסייע להפיק דוחות נכונים יותר, להבין את צרכי הארגון, את המלאי ואת המצב של הארגון עם תמונה ברורה יותר.

כיצד מטמיעים את המערכת בארגון

הטעמת מערכת erp בארגון היא תהליך קל במיוחד. כיום חברות שמספקות את המערכת מקצות לארגונים מטמיעים שמגיעים אל הארגון ומטמיעים לעובדים את המערכת לאחר הטמעת את המערכת, קל במיוחד להטמיע אותה בין העובדים והיא קלה במיוחד לתפעול. בנוסף המערכת גמישה מאד וניתן לעבוד עימה בקלות תוך הוספת אלמנטים מותאמים אישית לצרכי הארגון באופן עצמאי.

לסיכום נאמר כי בכדי מערכת מערכת erp היא אחת מהמערכות המבוקשות ביותר שיש ב 30 השנים האחרונות. מערכת זאת עוזרת לייעל את הארגון, היא מערכת מעולה לניהול חשבונות, ניהול מלאי, שירות לקוחות, ומחסן, והיא מעולה לארגונים גדולים ובינוניים.

אולי תרצה לגלות איך משפרים את רמת הבטיחות בעבודה?

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם