למי צריך לפנות להסכמי ממון?

הסכם ממון הוא מסמך משפטי שמטרתו העיקרית היא להבטיח רכוש ונכסים במידה ובני זוג נפרדים או מתגרשים. ההסכם נועד כדי לספק בטחון כלכלי עבור מי שהביא אל הקשר נכסים כמו דירה, בית עסק, מכונית, חסכונות, קרנות ומניות. בעוד שלעיתים ההגנה תהיה גם על קניין רוחני, על ירושות ושאר מקורות הון וכאלה שיש להם גם ערך רגשי. את ההסכם הידוע עורכים וחותמים אצל עורך דין מיומן שמכיר את כל הנושא של רכוש וקניין רוחני לעומק, כמו גם אצל איש מקצוע שעוסק בעריכת הסכמים ומומחה בעריכת הסכמי ממון.

חשוב לדעת כי הסכמים כאלה נחתמים גם במקרים של זוגות ידועים בציבור: משמע, זוגות שחיים יחדיו מספר שנים ומנהלים את משק הבית יחדיו. לעיתים ירצו להגן בני הזוג על נכסים ויערכו הסכם חיים משותפים. גם הסכם כזה יש לערוך בצורה מקצועית זאת על ידי עורך דין מומחה.

אם החלטתם שאתם עורכים הסכם ממון, חשוב לפנות אל גורמים מקצועיים כמו עורך דין הסכם ממון אותו הזכרנו. לאחר חשיבה עמוקה על ההסכם ואף התייעצות מוקדמת עם עורך דין – אפשר להבין האם תרצו להתחיל בתהליך או לוותר עליו. כעת, מלבד עורך הדין, יש לפנות אל מספר גורמים שחשוב ליידע אודות החתימה. בכך חשוב לפנות אל:

בן או לבת הזוג

אלה האנשים שיצטרכו לחתום על ההסכם לפני נשואים או בעת מגורים יחד במשך שנים רבות. כמו גם בשאר מצבים של מערכות יחסים מחייבות. ספרו לבני הזוג על המחשבה שלכם לחתום על הסכם, שתפו אותם בחששות שלכם ,בעוד שיש להביע את הדברים בצורה עדינה. שכן רבים עלולים להיפגע בשל הסכם כזה. הסבירו כי מטרתכם לחיות בראש שקט בכול הנוגע לרכוש, וכי למרות האהבה הגדולה: אתם רוצים להוכיח לעצמכם ולסביבה שהקשר בטוח וחף מאינטרסים אישיים.

עורך דין הסכמי ממון

כמובן שיש לפנות אל אנשי המקצוע שמומחים בעריכת הסכמים מסוג זה על מנת לקבל חוות דת, ייעוץ, הצעת מחיר להסכם ממון ובסופו של דבר את השירות. בחרו עורך דין מומלץ וכזה שיכול לפנות עבורכם זמן ולספק את כלל השירותים הדרושים במקום אחד. ערכו השוואת מחירים בין מספר הצעות לעריכת ההסכם, בעוד שהסכם ממון מחירו ינוע בין 3000 שקלים למי שאין לו רכוש רב ועריכת המסמך אינה מורכבת. עד למחיר של 8000 שקלים עבור עריכת הסכם שכולל רכוש רב ונחשב מורכב.

נוטריון

כעת יש לפנות אל נוטריון על מנת שיאשר חתימות ויוודא כי המסמך קביל בבית המשפט. חתימה של נוטריון תעלה בדרך כלל 368 + מע"מ לאישור נוטריוני. אגרת בית משפט מחירה יהיה 450 שקלים. כדי לחסוך בעלויות בחרו עורך דין שהוא גם נוטריון על מנת שזה יאמת חתימות ויאשר את המסמך.

 

 

בית המשפט

במידה ותצטרכו לממש את ההסכם, יש לפנות אל בית המשפט. צרו עותק נוסף של ההסכם בעלות של 68 שקלים + מע"מ. נסו להבין על ידי עורך הדין כיצד אפשר לממש את ההסכם בצורה המהירה והיעילה מכול.

משפחה ולחברים

במידה והמשפחה או החברים שלכם "מרימים גבה" לגבי מהות מערכת היחסים שלכם, או מנסים לשכנע אתכם כי בן או בת הזוג הם בעלי אינטרסים כאלה ואחרים, תוכלו באמצעות הצגת ההסכם לשכנע אותם כי לא בכך מדובר. עם זאת, דעו כי אינכם חייבים להוכיח למה צריך עורך דין הסכם ממון, ואם אתם מרגישים שיש בינכם לבין הפרטנרים שלכם אהבה – העריכו את הדבר ונצרו את אהבתם לעד.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

בטיחות בעבודה
אנשי מקצוע

איפה לרכוש בגדי עבודה

כשאנחנו רוצים לרכוש בגדים, בין אם מדובר בבגדי ערב או בגדים רגילים ליום-יום, אין לנו שוב בעיה למצוא מגוון רחב של מקומות, חנויות ואתרי אינטרנט,

קרא עוד »