6 מקרים שבהם אתם חייבים להחליף מנעול בדלת

ביטחון בבית ובעסק הוא קריטי לתחושה השקטה שלכם, להגנה על רכושכם ועל האנשים הנמצאים במקום. מנעולי הדלתות או, כפי שהם מכונים "צילינדרים", הם בין אביזרי הבטיחות הכי אלמנטאריים שיש, אך הם גם בין החשובים שבהם. לכן חשוב לדעת ולהבין מתי יש לבצע החלפת מנעול בדלת וגם איך לבצע זאת באופן הנכון, האמין והבטיחותי ביותר. ריכזנו עבורכם 6 מקרים אשר מניסיוננו ולדעתנו מחייבים להחליף את מנעול הדלת בבית או בעסק שלכם.

אובדן מפתחות

מנעול בדלת פלדה, רצוי להחליף מידי פעם. אם אתם או מישהו מהדיירים / עובדים איבד סט מנעול בדלת פלדה, רצוי להחליף מידי פעםמפתחות, חשוב מאוד לבצע החלפת מנעול בדלת. כך אתם מונעים מקרה בו אדם בלתי רצוי ובלתי מורשה ימצא את המפתחות האבודים וישתמש בהם כדי להיכנס באין מפריע אליכם לבית או לעסק.

כניסה לדירה חדשה

כאשר אתם עוברים לדירה חדשה, בית חדש או משרד חדש – בשכירות או בבעלות – בהחלט רצוי לבצע החלפת מנעול צילינדר. כך אתם מוודאים שרק לכם יש את המפתחות הנכונים לכניסה למקום וכי אין לאף גורם אחר ולא מורשה גישה ישירה ונוחה אליכם. זה נכון גם כאשר אתם נכנסים לדירה חדשה שרכשתם מקבלן וביתר שאת כאשר אתם נכנסים לדירה שכורה שהיו בי דיירים קודמים.

עזיבת דיירים / שותפים

בדומה למקרה של כניסה לדירה חדשה, מומלץ להזמין מנעולן להחלפת המנעול והמפתחות גם כאשר דייר/שותף עוזב את הדירה, אפילו אם העזיבה נעשתה ברוח טובה ואפילו אם אתם חברים. רצוי שרק למי שמתגורר ומשתמש בנכס יהיה מפתח. זה בטיחותי יותר, אמין יותר ומאפשר לכם שליטה יותר טובה על הגורמים שיש להם או אין להם מפתח.

כאשר המנעול "מזייף וקשה לנעול את הדלת או לפתוח אותה

אם אתם מזהים סימנים של בעיות בנעילה או בפתיחה של הדלת, הצילינדר נתקע, קשה לסובב את המפתח וכיוצא באלו, חשוב מאוד להזמין מנעולן מוסמך ומאושר לצורך החלפה של המנעול והמנגנון. הזנחה של זה עשויה בהחלט להביא אתכם למצב בו תתקעו בתוך הבית או מחוצה לו בלי יכולת לפתוח או לנעול את הדלת או עם מפתח תקוע במנעול.

לאחר שהיו במקום בעלי מקצוע "חשודים"

לעיתים, קורה מצב בו נכנס אלינו הביתה בעל מקצוע או גורם מקצועי כלשהו ולאחר מעשה הוא מעורר את חשדנו את מעורר בנו אי נוחות. אפילו אם לא נקלח או נפגע כלום. זה יכול להיות טכנאים, נותני שירות, קבלני בניין, שיפוצניקים, גננים וכן הלאה. במקרים אלו, "אם יש ספק אז אין ספק" ורצוי להחליף מנעולים ומפתחות כדי להבטיח לכם ראש שקט שהגורם החשוד לא השיג איכשהו מפתח או גישה ישירה לדלת שלכם.

החלפה בשגרה – עקב התיישנות המנעול והמנגנון

אפילו אם לא קרה כלום, אנו מאוד ממליצים לבצע החלפת מנעול אחת ל-3-4 שנים כדי להבטיח תפקוד תקין ואופטימאלי לש המנעול ומנגנון הנעילה. בהקשר של החלפת מנעול פלדלת או החלפת מנעול רב בריח אפשר לדחות את ההחלפה השגרתית למשך זמן ארוך יותר בגלל אמינות ואיכות המנגנונים.

בכל מקרה, החלפת מנעול היא פעולה פשוטה. ניתן להחליף מנעול באופן עצמאי או להיעזר בשירותיו של מנעולן אשר בוודאי יחסוך לכם זמן והסתבכויות מיותרות עם ההחלפה.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם