מתי יש צורך לבצע איטום גגות?  

כל בית הוא כזה אשר מורכב מקומות אשר בסופן ישנו גג. הגג הזה יכול להיות גג שטוח או גג משופע עם רעפים, כאשר בכל אחד מן התצורות הללו חייבת להיות מבוצעת עבודה תקינה של איטום על מנת שהרטיבות של החורף לא תוכל לחלחל ולחדור פנימה ולהרטיב את כל מה שמתחת לאותו הגג ומטה.

באופן עקרוני את הפעולה של האיטום מבצעים בצורה בסיסית כבר בתהליך של הבנייה, אולם, ישנם מצבים נוספים שבהם חשוב מאוד למצוא את הזמן הנכון עבור פעולה של איטום כדי שהשהייה בבית תהיה הכי נעימה ובטוחה בכל אחת מעונות השנה.

כאשר רואים סימנים של רטיבות

אומנם זה השלב שבו הכי לא נעים לגלות כי צריכים לבצע פעולה של איטום לגג של הבית, וזה כבר פחות א יותר מסמן כי חייבים לבצע את האיטום הזה בהקדם האפשרי. סימנים של רטיבות אומנם יכולים לנבוע גם מבעיה במרזבים או במקור אחר שמביא את הרטיבות הזו שהוא לא האיטום הלקוי של הגג, אבל בהחלט יכולה להיות מקרה שבו האיטום לא נעשה מלכתחילה בצורה טובה או שפשוט עבר הרבה מאוד זמן מאז שנעשה האיטום המקורי של הגג, וכעת הגיע הזמן לחדש את האיטום הזה לעוד כמה שנים הלאה. אף פעולה של איטום היא לא כזה שתביא לשקט מהבחינה הזו לכל החיים, ולכל מוצר ישנו בלאי שעבורו צריכים לדאוג לטיפול ולתחזוקה שוטפת כולל האיטום של הגג.

לפני תחילת עונת הגשמים

הזמן הכי טוב עבור ביצוע של פעולת איטום הוא תמיד טרם תחילת עונת הגשמים. אם ישנו חשש כי הגג הוא אינו אטום כהלכה או שהזיכרון מהחורף הקודם עדיין מהדהד והייתה המתנה עד אשר כל הרטיבות תתייבש על מנת לעשות את עבודת האיטום כהלכה, תמיד זה עדיף להביא קבלן איטום על מנת שיבצע את הבדיקה של האזור של הגג בצורה יסודית ומקצועית.

לאחר תהליך של הסקת מסקנות יכולים להתקדם אל עבודה של איטום שלה הקיץ היא התקופה הכי אידיאלית מבחינת עבודה ללא הרטיבות של גשם אפשרי כפי שקורה בחורף, ועם ייבוש מהיר באדיבות הטמפרטורות הגבוהות של החום הישראלי.

למידע נוסף היכנסו לאת איטום אריאלי.

 

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם