מתי הרטבה בלילה באמת הופכת להיות בעיה? ד"ר קובי שגיא עונה

תינוק נולד, הוא זקוק לטיפול סביב השעון – מאכילים אותו ורוחצים וכמובן – מחתלים. תינוק אינו שולט על סוגרים וההורים מוצאים את עצמם מטפלים בו סביב השעון. אך במהלך החודשים הבאים הוא מתחיל להתפתח ולרכוש יכולות, ומתינוק הוא נעשה לפעוט פעיל. אחד השלבים המשמעותיים מתרחש בין גיל שנתיים לשלוש, ובו לומד הילד להשיג שליטה מלאה על הסוגרים והוא נגמל מחיתוליו.

> קראו על השיטה של ד"ר טל שגיא לטיפול בהרטבת לילה

ומה קורה בלילה?

יש פעוטות שאצלם הגמילה מתרחשת ביום וגם בלילה באותו שלב. כאשר הפעוט לומד לשלוט על עצמו במהלך היום, הוא עשוי לשמור על עצמו יבש גם בשעות הלילה. אבל לא תמיד זה כך. יש פעוטות רבים אשר בלילה ממשיכים להרטיב. אבן אין סיבה לדאגה. כי המערכת אינה בשלה דיה, וזו הסיבה בגינה הפעוט אינו מצליח לשמור על ניקיון גופו בשעות הלילה. במקרים רבים יהיה נכון להלביש לו חיתול בשעות הלילה.

הגיל שההרטבה נעשית לבעיה

אבל יש גיל שבו אנחנו מצפים שהילד ישיג את השליטה המלאה על הסוגרים, וגם בלילה יהיה יבש. על פי הכללים גיל חמש זה השלב בו נדרש הילד לקום יבש בבקרים. לכן אם הילד שלכם מרטיב והוא כבר בן חמש זה כבר נחשב לבעיה. ויהיה כדאי לחשוב על הצעדים הבאים שלכם כדי להתמודד עם הבעיה הזו.  לא כל ילד שקם רטוב נחשב לילד מרטיב. כדי ל'זכות' בתואר יש לבדוק האם הילד מרטיב לאורך תקופה ממושכת כפעמיים שלוש בשבוע.

ד"ר קובי שגיא והטיפול המוצע

הטיפול המוצע והמומלץ הוא הטיפול של ד"ר קובי שגיא. טיפול שמקנה לילד את האמון בעצמו, ומחזק בו את היכולת לשמור על סוגרים בלילות. כמו כן משלב הטיפול מכשיר מיוחד שמעיר את הילד כאשר הוא צריך להתפנות.

המלצות על ד"ר טל שגיא

ד"ר טל שגיא הינו מטפל מומחה ומנוסה בתחום. והוא כבר צבר לעצמו מספר עצום של מטופלים אשר הצליחו להשיג את המטרה שלהם. והילדים שהיו עד הטיפול מרטיבים קבועים נהנים סוף סוף מלילות יבשים ונקיים הודות לשיטה המתקדמת.

 

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

בטיחות בעבודה
אנשי מקצוע

איפה לרכוש בגדי עבודה

כשאנחנו רוצים לרכוש בגדים, בין אם מדובר בבגדי ערב או בגדים רגילים ליום-יום, אין לנו שוב בעיה למצוא מגוון רחב של מקומות, חנויות ואתרי אינטרנט,

קרא עוד »