מה עושים אם נפתח לכם תיק במשטרה

לעתים רבות, בעיקר בשעת כעס, אנו עשויים לעשות או לומר דברים שאיננו אחראים על ההתנהגות שלנו. במקרה כאלה ואחרים אנו עשויים להזיק לעצמנו על ידי כך שנעבור עבירה מסוימת בחוק ועשויים לפתוח לנו תיק במשטרה. תתפלאו לשמוע אך גם ילדים עשויים לעבור עבירות אשר גורמות לפתיחת תיק במשטרה וכמובן גם אנשים מבוגרים שאמורים להיות אחראיים למעשיהם עשויים לעשות טעויות שהם מצטערים עליהם לאחר מכן. כל עוד לא מדובר במקרה של מוות או מקרה הרסני אחר – ניתן לבקש למחוק את הרישום שלנו ולסגור את התיק מעילות שונות באמצעות עורך דין לסגירת תיק פלילי.

מה הכוונה בעבירות קלות?

עבירות קלות לא ידרשו מכם להישלח למאסר בהכרח ולא מסכנות חיים או פוגעות פיזית/נפשית באנשים אחרים אלא מדובר בדברים קטנים כמו: עבירות תנועה קלות בכביש, העלבת שוטר, גניבה של מוצרי מזון מהמכולת ועוד. אלה לא בהכרח דברים שפוגעים באנשים באופן ישיר או גורמים לנזק גדול אך ללא ספק מדובר בעבירות לכל דבר ועל כן ייתכן ויפתחו לכם תיק במשטרה במקרה כזה.

מה קורה לאחר שפותחים לנו תיק?

במידה ומדובר בעבירות קלות לרוב התיק ייסגר מעצמו לאורך הזמן מחוסר עניין לציבור וסתם יישמר בארכיון של המשטרה כתיקים שנסגרו. במקרה של האשמות קשות יותר כמו אלימות, דקירה, השחטת רכוש, אונס ודוגמאות רבות אחרות המשטרה תגיש המלצה להעמיד את האדם לדין ולפתוח נגדו כתב אישום. עתיד התיק מכאן והלאה תלוי בעיקר במה שיהיה בבית המשפט. גם לאחר יישום ניתן באפשרויות שונות למחוק רישומים פליליים.

כיצד ניתן לסגור את התיק שלנו במשטרה?

אם פתחו לכם תיק במשטרה ואתם בטוחים שנעשה עמכם עוול ו/או שאתם מעוניינים פשוט למחוק את הרישומים מהתיק האישי שלכם הרי שתוכלו לפנות לעורך דין התמחה בפלילים והוא יוכל לעזור לכם לסגור את התיק שלכם. ניתן לסגור את התיק שלכם אם לא נמצאה אשמתכם, אם אין מספיק ראיות להאשים אתכם, אם הראיות שקיימות אינן מספיקות כדי לגזור את האשם, מחוסר עניין לציבור, התיישנות על עבירות מין ועוד. לפרטים נוספים צרו קשר באתר או בטלפון ונשמח לתת לכם שירות

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

בטיחות בעבודה
אנשי מקצוע

איפה לרכוש בגדי עבודה

כשאנחנו רוצים לרכוש בגדים, בין אם מדובר בבגדי ערב או בגדים רגילים ליום-יום, אין לנו שוב בעיה למצוא מגוון רחב של מקומות, חנויות ואתרי אינטרנט,

קרא עוד »