מה שיטת בניית הפופולרית בארץ ומה מומלץ

מי שמכיר את מדינת ישראל יודע כי המבנים במדינה נחשבים דומים אחד לשני בעוד שרובם בנויים בבנייה מסורתית מבטון, כיאה לבניה במדינות ים תיכוניות. למעשה, מה שמרכיב את הדרך שבה נבנה כול מבנה הוא האקלים ששורר בו בדרך כלל, מזג האוויר, צרכים של הקרקע וכמובן הצרכים של מי שיגור או ישהה במבנה לאחר הבנייה.

ובכול זאת, עם המחקרים החדשים, הניסיון, האופנה והרצון להתאים נכון יותר את שיטת הבנייה לאזור וצרכים של הסביבה: צצות בכול שנה שיטות בנייה נוספות ושונות, שהופכות את המבנה ליעיל יותר, חסכוני ואף מעוצב יותר. אז אילו שיטות בנייה נחשבות פופולאריות בישראל? הנה הרשימה:

 

בנייה מסורתית

כבר משנות ההתיישבות הוותיקות, נבנו מרבית המבנים בערים הגדולות הישראל בשיטת הבנייה המסורתית. בנייה זאת משלבת חומר גלם מוכר בשם בטון, כמו גם יסודות, חיפויים, רשתות, חומרי בידוד, וציפוי קירות המבנה באבנים ירושלמיות או אבנים אחרות. באזור הספר, ישנם מבנים פרטיים עשויי בטון כמו גם בכול בניין רכבת, מבנה ציבורי, מבנים פרטיים, מוסדות, ארגונים ועוד.

 

בנייה קלה

בעשורים האחרונים החלו יותר ויותר אנשים לבנות מבנים בבנייה קלה עם שלד או פלדה: בנייה שכמעט לא מכילה בטון ומבוססת על חיבור בין פאנלים מאלומיניום. באמצעות אלומיניום אפשר להוסיף אלמנטים למבנה קיים, להקים מבנים חדשים ולבצע שדרוגים ושיפוצים במבנה.

 

בנייה ירוקה

לבסוף ישנה הבנייה הירוקה שמטרתה להתחשב כמה שניתן בסביבה. הבנייה נועדה לאפשר מבנה יציב ועמיד שבתהליך בנייתו לא הופצו חומרים רעילים לסביבה. בנייה כזאת מתחשבת יותר ומטרתה להפחית שימוש במשאבים שמזיקים לסביבה. נוסף לכך, מטרת המבנה להעניק חסכון משמעותי באנרגיה ובמים.

 

באיזה בנייה כדאי לבחור

כאשר אתם מבצעים את הבחירה, שימו לב כי ישנה התאמה נכונה של האלמנטים שעמם יוקם המבנה לצרכים של הקרקע, לסוג האקלים ולאזור בו נמצא המבנה. בדקו עם אדריכלים מקצועיים איזה סגנון בנייה יהיה מתאים נכון יעיל וחסכוני עבורכם, ובכך אמצו את הבחירה הנכונה ביותר. ייעוץ מקצועי של אנשי מקצוע בתחום זה  כמו אדריכלים – יספק לכם תשובות נכונות יותר ומהלכים חכמים הרבה יותר.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם