מהי תקשורת חזותית?

הביטוי תקשורת חזותית בא לכלול בתוכו את כל התחום שעוסק בנראות ובמראה הוויזואלי של תכנים. מדובר על מסרים תקשורתיים אשר נועדו להגיע לציבור או לקהל יעד מסוים, וליצור אצלם שינוי כלשהו. שינוי עשוי להיות שינוי בתודעה, שינוי בהלך החשיבה וגם שינוי ברגש. כדי להצליח להשיג את המטרה הזו משלבים בתקשורת החזותית אמצעים שונים ומגוונים. כולם רותמים את החושים של המביט בהם באופן מסוים, וזאת כדי להשיג את השינוי הרצוי. או בהגדרה אחרת – להעביר את המסר הרצוי.

אלו מקצועות כלולים בענף התקשורת החזותית?

תקשורת חזותית עושה שימוש במקצועות שונים, אשר כולם נועדו לאפשר ליוצר להוציא תחת ידיו תוצר מעוצב היטב. תוצאה שעושה את העבודה ומביאה את התפוקה המקווה.

  • צילום – כדי להנציח רגעים, אירועים ונופים לומדים את מקצוע הצילום. מקצוע זה כלול בתחום התקשורת החזותית, והוא חותר לאפשר לצלם להנציח באופן היפה והמדויק ביותר. וזאת בתנאים שונים ועם ציוד מתקדם ומאפשר. יש כיום מגוון סוגי צילום; צילום אירועים, צילומי טבע ונוף, צילומי מזון ועוד. כל הצילומים מאפשרים להציג וויזואלים שונים באופן הנכון והטוב ביותר.
  • עיצוב גרפי – עיצוב גרפי הוא מקצוע שמגוון תוכנות גרפיות משמשות אותו. לעיצוב גרפי מוצלח יש להכיר היטב את התוכנות הרלוונטיות; אילוסטרייטור, פוטושופ, אינדיזיין ועוד. בנישה זו יש טרנדים וחידושים שונים אשר משנים את הנוף במישור המקוון כמו גם בפרינט, קראו אודות לימוד עיצוב גרפי.
  • עריכת וידאו – גם סרטים ווידאו כלולים בענף התקשורת החזותית. ליצירת סרטי וידאו יש להכיר את התוכנות הרלוונטיות ואת האופציות הרבות שקיימות בענף. כך ניתן להפיק מכל הסרטה או אנימציה סרט איכותי, רציף ומעניין.
  • אנימציה – בעידן בו תוכנות המחשב הולכות ומתקדמות, ניתן ליצור ולמדל אוביקטים בתלת מימד. מה שמעשיר את ארגז הכלים של היוצר, ומאפשר לו ליצור דמויות, רקעים, נופים והדמיות. למעשה כל מה שעולה על דעתו הוא בר יצירה באופן מדהים ובנראות נפלאה.

שילוב כל התחומים לתקשורת חזותית מוצלחת

בתחום התקשורת החזותית עושים שימוש במגוון דרכים ותוכנות על מנת להפיק את היצירה המושלמת בעלת המראה והרושם המדויקים.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

ציפוי שיניים
אנשי מקצוע

ציפוי שיניים

אידיאל היופי מתקשר למראה החיצוני המטופח של כל גבר ואישה, ולכן ניתן לומר כי הצורך להיראות יפים ומושכים יותר קיים לא רק במראה הגוף אלא

קרא עוד »
שירותי גרר
אנשי מקצוע

שירותי גרר בחולון

זקוקים לשירות גרירת רכבים בחולון? כשאתם תקועים יש לכם על מי לסמוך כי בעצם אף אחד לא צופה את זה ואף אחד לא רוצה להיות

קרא עוד »