מהו ממונה בטיחות בעבודה

בעבודה שטח או בכל העבודה שכוללת לוגיסטיקה שינוע ועבודה פיזית חובה שהייה ממונה בטיחות בעבודה. אבל מהו התפקיד של ממונה בטיחות בעבודה? הכל במאמר הבא.

ממונה בטיחות בעבודה

ממונה בטיחות בעבודה או יועץ בטיחות מוגדר כאדם שמייעץ בנושא הבטיחות והעבודה במפעל במקום עבודה ובכל מקום במעסיק לחות כחמישים עובדים. ממונה בטיחות בעבודה תפקידו לשמור על בטיחות ובטיחות העובדים, וחובה להעסיק או להכשיר אחד כזה ואין זה משנה מה העלויות הכרוכות הכך. בנוסף כיום המדינה מסייעת במימון ממונה בטיחות בעבודה ולכן חשוב לאכוף את החוק במקום העבודה.

מהו החוק בכל הנוגע לממונה בטיחות בעבודה?

לפי חוק ממונה הבטיחות בעבודה שיצא בתשנ"ו 1996 החוק מפרט את תפקידו של ממונה הבטיחות והוא כולל מגוון תפקידים ביניהם: איתור מפגעי הבטיחות במפעל או הארגון. בניית תכנית שנתית לניהול הבטיחות במקום העבודה, וסיום תכנית העבודה, ביצוע סקר סיכונים במקום העבודה, וידוא תנאי הבטיחות בכל המתקנים בעבודה, וביצוע שינויים במבנים הקיימים במקום העבודה.

עוד על ממונה הבטיחות לבדוק כי ההנהלה מפחיתה את סיכוני העובדים, ויש על מנוי הבטיחות לוודא כי קיימת במקום הדרכה שנתיים שמסייעת לעובדים לדעת כיצד להימנע מסיכונים מיותרים במקום העבודה.

מה עוד נדרש ממונה בטיחות במקום העבודה?

מנוה בטיחות נדרש לבצע מעקב במקום העבודה. על ממונה הבטיחות לבדוק ולבצע מעקב על תקינות הציוד וההגנה האישית של כל עובד. חשוב שהממונה יוודא כי העובדים ימלאו אחר הוראות הבטיחות השונות וכי ישים לב כי העובדים אינם חשופים לסיכונים מיותרים.

גם בכל הנוגע לתאונות עבודה יש לוודא כי המקרים של מחלות או תאונות מקצוע ממונה הבטיחות מסכם בכתב את נסיבות התאונה מעלה את הממצאים והמסכנות, ומעביר את כל הסיכומים האמתיים למעבירים ולחברות הביטוח. חשוב שממונה הבטיחות ידע להפיק לקחים וידע כיצד מונעים את התאונות הבאות.

לסיכום בכל מקום עבודה חשוב שיהיה ממונה בטיחות שידע כיצד עובדים בסביבה בטוחה וחשוב מכל כיצד יוצרים סביבה בטוחה כיצד נמנעים מתאונות וכיצד הופכים את מקום העבודה למקום חף מתאונות ונזקים עבור העובדים שנמצאים בו. חשוב שהמקום לא יהיה חשוף למחלות עבודה או תאונות ויהיה בטוח ככל שניתן.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

הכל

בחירת מטפלת רגשית נכונה עבורכם

אם תהיו מעוניינים להשיג שיפור משמעותי מבחינת המצב הרגשי והיכולת להתמודד עם מצבים מאתגרים, יהיה מומלץ לבחור מטפלת רגשית אשר תוכל להבין את הצרכים שלכם

קרא עוד »