ליווי מקצועי בתהליך גילוי מרצון

לא חייבים להעלים

כאשר אנו מזמינים בעל מקצוע הביתה על מנת לתקן מכשיר כל שהוא או לטפל בתקלה, לעיתים עולה השאלה האם לדרוש קבלה ולשלם מעט יותר, או להימנע מכך ולקבל מחיר זול יותר. בעל העסק יעשה את ההחלטה שלו כיצד לפעול אך בכל מקרה מדובר על העלמה של כסף מעיינו הבוחנות של מס ההכנסה. בעלי עסקים רבים הינם בעלי הון לא מוצהר שלא שולם בגינו מס. במקרים כאלו עשויה להיווצר מחלוקת מול רשויות המס ומכאן הכול עלול לקבל תפנית שלילית.

תהליך גילוי מרצון הינו מסלול מיוחד שמוצע על ידי רשות המיסים. המסלול מתאים בעיקר לאנשים אשר יש בידיהם הון שהם לא הצהירו עליו למס הכנסה. למעשה מדובר בסופו של דבר על כסף שחור. הדיווח מרצון יספק את שני הצדדים שכן מצד אחת מס ההכנסה יקבל את מה שהוא טוען שמגיע לו ומאידך איש העסקים לא יצהיר על סכומים מדויקים שהוא מחזיק בהם.

אבל למה להצהיר בכלל?

כך או אחרת בסופו של דבר גם כספים שאינם מדווחים יתגלו. המערכות הבנקאיות בשיתוף עם רשויות המס לא טומנות ידם בצלחת ומעבירות ביניהן מידע על כל פעולה שמתבצעת ברשת. בנוסף אנשים שמסתירים כספים יהיו בהכרח עסוקים במחשבות וחששות ועדיף להימנע מכך ולישון טוב יותר בלילה. היתרון הגדול ביותר מסלול גילוי מרצון הוא העובדה שמי שמחליט לצעוד בו לא יאלץ להתמודד על השלכות שקשורות לעבירות מס. על כן גילוי מרצון ישתלם לכול הצדדים ובמקביל ימנע את הסכנה שבביצוע עבירה פלילית.

>>> הקליקו לייעוץ בעינייני מיסים

גילוי מרצון

אז עדיף להחזיק כסף שחור?

הגילוי מרצון הוא לא פרס למעלימי מיסים. מדובר על הליך שבו החייב ישלם את כל המיסים שהחוק מחייב אותו לשלם. אין מדובר על הטבה כלשהיא והמיסים מגיעים בסופו של דבר ליעדם הסופי. ניתן אמנם לקבל הנחות מסוימות בגובה המיסים (במידה ועברו שנים רבות), אך עם זאת קופת המיסים עדיין מתמלאת בכספים ואין צורך בהלבנת כספים אשר עשויה לפעול שלא לטובתם. גם החזקה של כספות סודיות בחו"ל לא נדרשת ואפשר להמשיך לנהל את העסקים בשלווה.

 

 

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם