הכירו את איש החסד אורי לופוליאנסקי

ישנם אנשים אשר זוכים לתואר אנשי חסד, בזכות מעשים שונים אשר הם מבצעים מטוב ליבם, מתוך מחשבה על הזולת מבלי לחשוב כלל על עצמם. בין אם מדובר במעשים שזו לחשיפה רחבה ובין אם מדובר במעשים שלא זוכים כלל לחשיפה ציבורית.

איש החסד אורי לופוליאנסקי
איש החסד אורי לופוליאנסקי

אורי לופוליאנסקי הוא דוגמא לאיש אמיתי של חסד, אדם שכל מטרותיו בחיים היא לעזור לזולת, בין אם מדובר באנשים מהשכונה בה הוא גר, כך היה כשהשאיל להם את מכשיר האדים הקטן ששירת את בנו בשנות השבעים, מה שהוביל לימים להקמת ארגון יד שרה אשר שירת קהל נרחב של אזרחים בישראל מכל רבדי האוכלוסייה. במשך למעלה מארבעים שנה הארגון שייסד אורי לופוליאנסקי משאיל ציוד רפואי ומכשירי עזר לאוכלוסיות שונות, כאלה שלא יכולות לממן בעצמן ציוד שכזה.

אך לא רק למען אנשי השכונה שלו הוא פעל אלא גם עבור קהלים רבים אחרים, למשל, במסגרת עיריית ירושלים, בין אם זה כחבר מועצה, סגן ראש העיר או ממלא מקומו ולאחר מכן במשך למעלה מחמש שנים בתפקיד ראש העיר. פעולותיו למען ירושלים היו הן למען כלל המגזרים בלי הבדל של גזע, מין או דת, בלי שאלה האם מדובר שהצביעו עבורו או לא. לא הרבה אנשים מסוגלים לעשות למען הכלל מבלי לוותר על ההבחנות האלה.

נקודה חשובה אחרת שצריך להתייחס אליה היא, עצם זה שעם סיומו בתפקיד ראש העיר, הרי שאורי לופוליאנסקי חזר לשרת את הציבור בארגון יד שרה. הוא לא ויתר על היכולת והאפשרות לעבוד למען כלל הציבור. הארגון שייסד, מבוסס על תרומות ובין היתר הוא עסק בגיוס כספים למענו מתוך כוונה שיהיה ניתן להמשיך ולשרת את כלל הציבור לאורך זמן, בין אם זה בהשאלה של ציוד רפואי וכלי עזר אחרים ובין אם זה באמצעים אחרים.

עם השנים הארגון הלך וגדל, כך שכיום הוא כבר מונה כמות עצומה של סניפים בפריסה ארצית, כמות גדולה של מתנדבים וכן אפשר למצוא בו מגוון כלים ומכשירים אשר יכולים לשרת את כלל הציבור הנדרש לכך.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם