עורך דין נזיקין

עורך דין נזיקיןחורף שעבר היה קשה במיוחד. במהלכו היו סופות רבות שגרמו לנזק רב. בתים הוצפו, מכוניות ניזוקו, בתי עסק נהרסו ועוד. נזקי הסופה הם דוגמא אחת מיני רבות לנזקים השונים שעשויים להיגרם לרכוש שלנו. בכל מקרה של נזק, אנו שואפים לקבל על כך פיצוי. בתחום המשפטי אנו מוצאים תחום נרחב הקרוי נזקי רכוש, ולצורך כך עלינו להיעזר בעורך דין לענייני נזיקין, המתמצא היטב בתחום זה.

מי אמור לפצות אותנו?

זוהי שאלה שהתשובה עליה הינה מורכבת מאוד. באופן כללי ניתן לומר שהמקור הראשוני שגרם בפועל לנזק – הוא זה שמוגדר כגורם המזיק, וממנו יש לדרוש את הפיצויים. לדוג' במקרה של תאונת דרכים בהם הרכב שלנו נפגע, נדרוש מהרכב הפוגע את הפיצוי. כי הפוגע הוא זה שגרם לנזק בפועל- מתוך רשלנות. או במקרה שנגרם נזק לבית בעקבות נזילה של אחד השכנים, יהיה עלינו לתבוע את השכן, שבביתו התקלה שגרמה לנזק. כך גם לגבי כל איש מקצוע שלא עבד כראוי, כמו הקבלן ששיפץ את הבית, או האינסטלטור שעבד בצורה לא נכונה, וכתוצאה מכך נגרם נזק לבית, או אז יש לתבוע אותם ולדרוש מהם את הפיצויים.

התפקיד של חברות הביטוח במקרים מעין אלו

כאשר הגורם המזיק מבוטח בפוליסה המכסה חבות כספית ומשפטית שלו, אזי החברה היא זו שתצטרך לקחת את האחריות על המקרה. בשפה המשפטית זה מכונה 'תבוא בנעלי המזיק' והיא זו שתשלם את הנזק. אמנם לחברת הביטוח יש את היכולת להתנגד ואף להגן על המזיק למקרה שהסוגיה תגיע לדיון משפטי.

התפקיד של עורך דין במקרים אלו

בכל מה שקשור לנזקי רכוש, אין אפשרות לדרוש פיצויים בלי סיבות מוצקות. הדברים חייבים להיות מגובים באסמכתאות, בחוות דעת של שמאים, קבלות, חשבוניות ועוד. כאשר יש אומדן של הנזק, ניתן לבוא ולתבוע את החוב. במקרה שהמזיק או חברת הביטוח בו הוא מבוטח מתנגדים לשלם, או שהם שילמו רק חלק מהנזק, ניתן להגיש תביעה בבית המשפט. הדברים הינם מורכבים מאוד, ולכן, כבר מהשלב הראשון כדאי לפנות לעורך דין מומחה שעוסק בתחום, רק הוא יוכל לסייע לכם במיצוי זכויותיכם.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם