הלוואות – האופציות השונות

הלוואות

שוק הלוואות כבר אינו בחיתוליו, היות ופעם עד לפני שני עשורים ויותר, האופציה היחידה לקבלת הלוואה הייתה דרך הבנק שבו מתנהל חשבוננו. היום, קמו חברות מימון חוץ בנקאיות, המעניקות מימון לכל דורש, אם לרכב, שיפוץ דירה או בית, חתונה, לימודים ועוד. אין צורך כבר בבירוקרטיה ארוכה בעידן המחשבים והאינטרנט אך יש לבחור חברת מימון חוץ בנקאית, אשר עובדת תחת פיקוחו של משרד האוצר ובנק ישראל. הריביות תהיינה טיפה גבוהות יותר מחברות מימון חוץ בנקאיות, אך להרבה אנשים זה משתלם, היות והריביות בשוק היום ה נמוכות כך או כך וכן, האובליגו הבנקאי שלכם נשאר נקי ולא נראה שלקחתם הלוואה.

 

הלוואות לשכירים

 

הבנקים נוטים להעניק הלוואות לשכירים, היות והם רואים אותם כלקוחות בטוחים, במיוחד אם הם עובדים שנים במקום עבודה קבוע. ניתן לקבל מימון מחברות שונות, כנגד שיקים, הוראות קבע ועוד. ניתן למצוא למשל מימון בבנקים כאשר ההחזר יהיה בעוד חצי שנה, מה שיאפשר ללווים מרחב נשימה ולארגן לפחות חלק ניכר של סכום ההלוואה. גם מקומות עבודה של עובדי מדינה, מאפשרים הלוואה בתנאים מאוד נוחים, כאשר הריבית היא כמעט אפסית והסכום המועט,  יורד ממשכורתם בכל חודש. אנשים רבים נמצאים כבדרך קבע במינוס תמידי עד מסגרת האשראי שנקבעה להם ומוצאים כי אינם יוצאים ממעגל זה בגלל ההוצאות השוטפות ויוקר המחיה הגבוה.

 

אז מה בעצם עדיף לנו?

 

ראשית, אם כבר לקחתם הלוואות מהבנק שבו מתנהל חשבונכם ואתם עדיין נמצאים בקשיים כלכליים, כדאי לקחת מימון מחברות חוץ בנקאיות, מחברות הביטוח שבהן יש לכם פנסיה או קרנות השתלמות, או אם מדובר בסכום קטן של עד 15,000 ש"ח , תוכלו לבקש מחברת האשראי שלכם באמצעות כרטיס האשראי הלוואה נוחה ובריבית משתלמת. האופציות הן רבות ויש לבחור בקפידה את החברה שממנה תיקחו מימון על מנת לסגור מינוס, לערוך חתונה, לרשום את הבן או הבת ללימודים גבוהים ועוד.  מי שמעוניין בסכומים גבוהים יותר למטרות מסוימות, כדאי כי יברר את האופציות, ע"י יועץ הלוואות בלתי תלוי שיוכל לתת את הייעוץ המקצועי והטוב ביותר עבורכם.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם