החשיבות של מבערי גז לתעשייה

אדם אשר אינו מכיר או לוקח חלק מתהליכים של ייצור בתעשיות השונות בארץ או בחו"ל אינו מבין את רמות האנרגיה הגבוהות הנדרשות על מנת להפיק את הפעולות אשר במקרים רבות מבצעות שימוש באנרגיית חום עבור סוגים רבים של תעשיות החל מתעשיות המזון וכלה בתעשיות פטרוכימיות. הצרכים הם רבים והמגוון הוא רחב ולשם כך מורכבות מערכות חום שנראות בכל רחבי התעשייה שכוללות דודים, ברזי שליטה ובראשם גם מבערי גז לתעשייה אשר נועדו כולם לשלוט באנרגיה של החום ולנתב את אותה האנרגיה אל המקום שצורך אותה.

מנצלים את האנרגיה בצורה גבוהה

כמו בכל פעולה אשר מתבצעת בתעשייה ובכלל בחיים, היינו רוצים לחשוב כי פעולה מסוימת מסייעת להגיע אל רמת ביצועים הכי גבוהה שיש. שימוש במבערי גז בתעשייה מסייעים להביא את אנרגיית החום לרמות הכי גבוהות של ביצוע על ידי הגעה אל רמות טמפרטורה גבוהות במיוחד יחד עם שמירה על רמת בעירה מסוימת לאורך של זמן. דבר זה אומר כי ישנה רמת נצילות אפקטיבית עם מבערי גז שמסייעים לכל זאת להתרחש בצורה הנדרשת, ומכאן גם הסיבה לכך שישנה דרישה רחבה למבערים מסוגים אלה בכל רחבי התעשייה.

חיסכון עצום בעלויות האנרגיה

כל מפעל תעשייתי מחפש את הדרכים הכי טובות לבצע את תהליכי הייצור תוך הפחתה מירבית בעלויות של תהליכים אלה. מכיוון שמדובר בעלויות מרקיעות שחקים בשל הצורך הגבוה באנרגיה תמידית של חום, ובאנרגיה באופן כולל עבור כל שלבי העבודה השונים מדובר בפקטור עיקרי שלפיו מחליטים בעלי מפעלים רבים להוזיל את תהליכי הייצור באמצעים הכי חדשניים שקיימים היום עבורם. מבערי גז הינם מבערים שגם מסייעים לרמת נצילות גדולה יותר מכל שיטה אחרת ומביאים לחיסכון רב של עלויות והוצאות כספיות בתעשייה שלמה שמחפשת דרכים להוזלת העלויות של הייצור , וגם ישנה העלות הבסיסית של מבערי גז אשר בהשוואה לעלויות של מערכות אחרות הינה בין הנמוכות כיום.

לומדים למחזר אנרגיה ומשתמשים במשאבים טבעיים

שימוש במבערי גז בתעשיות שלמות הופך את השימוש במשאב שקיים באופן טבעי לכזה שבו משתמשים בצורה עיקרית ובכך פוחת השימוש בחומרים אשר מצריכים פעולות שפוגעות בסביבה ומזהמות אותה, כמו השימוש בדלקים. השימוש בחמצן הוא גבוה יותר ובכך ישנו שימוש נמוך יותר גם בגז, במערכות עם מבערי גז השימוש הממוחזר של אוויר חם בכבשן מפחית את השימוש בגז ומכאן גם ישנה הפחתה משמעותית בפליטה של גזים רעילים אל הסביבה.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם