אוהלים להשכרה

אוהלים הם אחד הפתרונות הפרקטיים ביותר שהמציא האדם, ואין פלא שהם משמשים אותנו למגוון רחב של מטרות: מפתרון מגורים קבוע (בין אם בחברות שמשמרות את אורח החיים של פעם, ובין אם עבור מי שמאס באורח החיים המודרני ובפרט בחיים מוקפי בטון), דרך פתרון לינה נונשלנטי שמספק חוויות בלתי נשכחות בטיולים ובקמפינג וכלה באפשור קיום אירועים בכל מקום ובכל מזג אוויר.

במקרים רבים אין טעם לרכוש אוהל שכן ממילא הוא משמש לזמן קצר או לאירוע נקודתי, ובהתאם כדי לחסוך בעלויות כדאי לפנות לחברה המתמחה בהשכרת אוהלים. אגב, גם אם אנחנו זקוקים לאוהל לא באופן חד פעמי אלא מעת לעת אוהלים להשכרה הם פיתרון שכדאי לשקול שכן לרובנו אין מקום לאחסן אוהל עד לפעם הבאה שנזדקק לו, ובפרט כשמדובר באוהל גדול, מה שגם שתחזוקת אוהל מאוחסן דורשת אף היא משאבים.

לאילו אירועים מתאימים אוהלים?

אחת הסיבות העיקריות לשכירת אוהל היא כאמור קיום אירוע כזה או אחר במרחב פתוח, כשגם בחורף וגם בקיץ האוהל מגן על האורחים ומבטיח תנאים נוחים במיוחד.

אוהלים להשכרה הם הפיתרון המתאים ביותר למגוון רחב של אירועים: מסיבות רווקים או מסיבות רווקות שנערכות בחיק הטבע, חתונה שמתקיימת תחת כיפת השמיים, אירועי חברה וגם אירועים פחות שמחים שמהווים גם חלק מהחיים והכוונה היא לאוהלי אבלים.

איך אפשר לדעת מה הגודל האופטימלי של האוהל?

אחת ההתלבטויות העיקריות כשרוצים לשכור אוהל היא מהו הגודל האופטימלי שלו, ובפרט כך הדבר כשמחפשים אוהל לאירועים.

מצד אחד אוהל קטן מדי לא ימלא את ייעודו, ולמעשה האירוע כולו אף עלול להיהרס עקב צפיפות יתר. בנוסף מדובר גם בסיכון בטיחותי בלתי מבוטל. מצד שני, גם באוהל גדול מדי טמונים לא מעט חסרונות: ראשית, העלות שלו גבוהה ביחס לאוהל קטן יותר שגם הוא היה מספק את צרכינו. שנית, אמנם האורחים שיגיעו לאותו אירוע ייהנו ממרחבים גדולים אולם במקביל עלולה להיווצר תחושת דלילות שתפגום באנרגיות של האירוע, וחבל, ושלישית, אוהל גדול יותר זקוק לשטח גדול יותר, שבמקרים מסוימים בא על חשבון מרכיבים אחרים חשובים לא פחות.

כששוכרים אוהל מחברה מנוסה ואמינה יודעים אנשי המקצוע שלה להמליץ על האוהל האופטימלי בהתאם למספר האורחים ולאופי האירוע (שהרי לפעמים נדרש מקום לשולחן ועליו כיבוד, כיסאות, אולי במה וכו'). כך למשל אוהל שגודלו 4 מ' על 6 מ' מיועד בדרך כלל לכ-50 איש, ואילו ל-100 איש כבר נזדקק לאוהל של 5 מ' על 12 מ'.

עוד חשוב לקחת בחשבון את השטח הפנוי המיועד לאוהל – בדרך כלל נדרש שטח גדול ב-50% משטח האוהל עצמו.

הכי חשוב: בטיחות

המרכיב החשוב ביותר כשמחפשים אוהלים להשכרה הוא הבטיחות, ובפרט כך הדבר כשמטרת הקמת האוהל היא אירוע, שהרי מארגני האירוע ערבים לבטחונם של עשרות ואף מאות אורחים.

לשם כך יש להקפיד לשכור את האוהל אך ורק מחברה מוסמכת ומנוסה, ולוודא כי האוהלים עומדים בכל התקנים העדכניים וכי הקמתם מתבצעת באופן מקצועי וזוכה לאישור של מהנדס קונסטרוקציה.

 

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם