יום גיבוש לעובדים: עול או כיף?

גיבוש לעובדיםבמקומות העבודה שלנו נהוג לערוך מעת לעת ימי גיבוש לעובדים, על מנת להעניק להם הפוגה מן השגרה, ליצור אווירה נעימה ולייצר חוויות חיוביות יחד. עם זאת, לא כל העובדים ששים לצאת לימים כאלה; רבים מעדיפים להישאר בביתם בתירוץ כלשהו או אפילו להגיע לעבודה כרגיל. זאת ועוד – ימים מיוחדים אלה בדרך כלל עולים לחברה כסף רב ודורשים לוגיסטיקה מורכבת, שלא לציין את אובדן ההכנסות מן התפעול השוטף באותם ימים.

אז אם ימי גיבוש לעובדים הם כל כך מסובכים להפקה, כרוכים בעלויות גבוהות וגם ככה עובדים רבים מחמיצים פנים, האם לא כדאי לוותר עליהם ולהתמקד בעבודה שוטפת?

הגברת שיתוף הפעולה

פעילויות וסדנאות שאינן קשורות לעבודה היומיומית מאתגרות את העובדים ומאלצות אותם לשתף פעולה, במיוחד כאשר הן מוגבלות בזמן או במשאבים. כך, העובדים יכולים לשלב כוחות ולהציג כישורים שלא מזדמן להם להציג בפני חבריהם במסגרת שעות העבודה. לא רק שהם יכירו טוב יותר אחד את השני, יתכן והצדדים החבויים שמוצגים דווקא במסגרת יום הגיבוש יגרמו להם להתקרב יותר על בסיס קווים משותפים, כך שבסופו של דבר שיתוף הפעולה יימשך גם במקום העבודה.

שיפור אפקטיביות התקשורת

רוב מקומות העבודה נשענים על היררכיה ארגונית, הן בין העובדים לבין מנהליהם והן בין העובדים עצמם. אולם בימי גיבוש אין חשיבות לניסיון או ותק. הם מאפשרים לקבוצות השונות להתערבב וליצור תקשורת בין עובדים ומנהלים משכבות היררכיות שונות, אשר תוביל ביום שלמחרת לתקשורת טובה יותר במהלך שעות העבודה.

יחס חיובי למקום העבודה

חברה שמשקיעה בעובדיה ומוציאה אותם מן השגרה על אף הרצון להמשיך לעבוד, לייצר ולהרוויח כסף, נתפסת בעיני העובדים כחיובית יותר. הם נוטים להעריך את היוזמה של המעביד, ואפילו מבין אלה שלא ששים לצאת ליום גיבוש ומצטרפים רק כי הם מחויבים לכך, רבים חוזרים עם חיוך על השפתיים ועם חוויות מהנות, לעיתים אפילו מנופפים בחולצה או בכובע עם לוגו החברה שקיבלו למזכרת.

ולסיכום: לא לוותר על ימי גיבוש

נכון, לעיתים מסובך להפיק אותם והם כרוכים בעלויות של משאבי זמן וכסף ולעיתים אף בויתור על הכנסות. ועם זאת, היתרונות עולים על החסרונות: מקום עבודה שמארגן לעובדיו ימי גיבוש נהנה מפירותיהם לאורך זמן: שיתוף הפעולה והתקשורת בין העובדים, כמו גם היחס החיובי שלהם כלפי החברה, האווירה החיובית והקשרים החבריים שעשויים להיווצר במהלכם – כולם שווים את ההשקעה ביום גיבוש מוצלח.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם