מכון סקרים

הצורך בקבלת מידע מעודכן על העסק ועל הסביבה העסקית האופפת אותו מלווה כל בעל עסק כל העת. יותר מכך, מידע נחוץ לפני הקמת עסק, לצורך הרחבתו, ביסוסו וקידומו. איש עסקים מצליח הינו בעל תכונות המכשירות אותו לניהול עסק מצליח ומרוויח. הוא נשען רבות על האינטואיציה שלו ועל מידע פנימי קיים אבל חייב לקבל גם מידע חיצוני ובלתי אמצעי. בעולם המודרני הדינאמי הוא חייב להיות מקצועי עד שורשי השערות. מכון סקרים הוא אחד הכלים העומדים לרשותו של כל בעל עסק.

התמחות בביצוע סקרים

פעילות מכון סקרים מבוססת על תשתית מקצועית שברשותה מומחים לשיווק, למכירות ולפסיכולוגיה. אנשים מקצועיים אלו ואחרים נוספים מתמחים בהכנת סקרים שונים שנועדו לבחון מצבים שונים בחיי כל עסק, בראשית דרכו או טרם הקמתו. מחקר שוק חשוב נועד לבדוק בכלל אם כדאי להשקיע במיזם חדש. הוא בודק את הצורך בו, מתחרים קיימים, פלחי שוק, אטרקטיביות השוק ועוד אלמנטים חשובים, מחקר שוק יכול לעודד הקמת מיזם או ויתור עליו. החלטה כזאת משמעותה, בראש וראשונה, כספית.

בדיקת תפקוד עסק

סקרים אחרים שמתבצעים על בסיס קבוע או מזדמן נוגעים בתפקוד כל עסק. מדובר על סקרי שביעות רצון ללקוחות, לציבור אחר ולעובדים. הם בודקים שביעות רצון בצורה מוצלבת, הן של אנשים זרים והן של עובדים מתוך המנגנון. בדיקות אחרות מתבצעות  באמצעות לקוחות סמויים שמגיעים לאתרים שונים ובודקים תפקוד העובדים, את השירות, את מראה העסק, את נקודת המכירה ועוד. במקומות שבהם ניתן שירות טלפוני נבדקים איכות התשובות, הזמן למענה קולי ועוד פרמטרים.

זווית ראיה שונה

סקרים שמתבצעים על ידי גוף חיצוני וניתוחם נדרשים מאוד לצורך קבלת זוויות ראיה נוספות. מנהל עסק שקוע מרבית זמנו בניהול שוטף ולא תמיד יש לו את הפנאי לחשיבה על קידום העסק. הוא מקבל כל העת משובים מאנשים בעסק ומוטב גם שיהיו משובים חיצוניים הנערכים על ידי מומחים. כל הסקרים הינם בלתי אמצעיים, ולכן, משקפים זווית אחרת. מומלץ לכל מנהל לשכור שירותי מכון סקרים בעל מוניטין ואשר שמו הולך לפניו. זאת דרך בדוקה לקבלת תוצאות בעלות משמעויות מרחיקות לכת.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם