משקפי שמש – 5 דברים שלא ידעתם

כמה שאנחנו אוהבים משקפי שמש, כדאי יהיה לדעת על אופן המצאתם, כמה בני אדם בעולם רוכשים משקפיים, מהו ה"צילינדר" שרבים לא מעזים לשאול עליו, והיכן ובאיזו מדינה יוצרו משקפי השמש ובכלל משקפיים – לראשונה בהיסטוריה.

משקפי שמש 5 דברים שלא ידעתם עליהם |

 

  1. המשקפיים, גם אלו הרגילים וגם משקפי השמש, הומצאו בפעם הראשונה כבר במאה ה-13. זה קרה באיטליה, בשנת 1280. המשקפיים שיוצרו אז, היו מיועדים בעיקר למי שסובל מרוחק-רואי, או בשמו הרפואי יותר – היפרמטרופיה, והם צוידו בעדשות קמורות משהו.

 

המשקפיים אלו, שיוצרו בפעם הראשונה בבירת האופנה של אירופה, הורכבו על-ידי ארמטי, שפצע את עיניו, כשביצע ניסויים בהשתברויות אור. הוא גילה שניתן להגדיל את הופעת האובייקטים, הנראים דרך המשקפיים, באמצעות הסתכלות מבעד לשתי חתיכות זכוכית שבאו בצורה קמורה.

 

  1. משקפי "מולטיפוקל" למשל, הם משקפיים בעלי כמה מוקדי ראייה, אשר כוללים אזור ראייה למרחק, או למחשב וכמובן לקריאה. בעבר, בני אדם שנזקקו לשני זוגות משקפיים במקביל, כאשר אחד היה לראייה מקרוב ואחד הוגדר לראייה מרחוק,

 

משקפיים אלו, המשתמשים יכלו להחליף אותם במשקפיים מסוג בי פוקל. כיום, משקפיים אלה, פינו את מקומם לסוג החדש והמשופר הרבה יותר בכל הקשור למשקפי הראייה – משקפי מולטיפוקל המעולות.

 

  1. למעלה מ – 50% מהאזרחים במדינת ישראל הקטנה שלנו, מרכיבים משקפי ראייה (כארבעה מיליון איש). זהו נתון חשוב מאוד, המראה על חשיבות המשקפיים ועל הצורך בהם כאן בארץ.

 

  1. "צילינדר" במשקפיים הוא תיקון אופטי בזווית מסוימת שבין 0-180 מעלות, למצב בו קיים מבנה לא סדיר של הקרנית או העדשה התוך עינית. כמובן שלא כדאי להרכיב משקפיים כאלו ובכלל משקפי ראייה, לפני שאתם מתייעצים עם רופא אופטומטריסט של חנות אופטיקה בפתח תקווה אשר יקבע זאת עבורכם

 

  1. לאלה מאיתנו המתקשים מאוד לראות את הכתוב גם ממש מקרוב, כלומר כבדי ראייה שאינם עיוורים, אולם סובלים מראייה ירודה, קיימים משקפיים טלסקופיים יחד עם משקפיים מיקרוסקופיים מיוחדים אשר אלה משפרים את איכות הראייה שלהם בצורה דרסטית ומשמעותית.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

הובלות קטנות בגבעתיים
אנשי מקצוע

הובלות קטנות בגבעתיים

גרים בגבעתיים ורוצים לעבור בתוך העיר או מחוצה לה? במאמר זה, ננסה להבין כמה דברים חשובים על מציאת הובלה מתאימה וכיצד תוכלו למצוא את המוביל

קרא עוד »