רקע על רפואה תת הכרתית

רפואה תת הכרתית נוגעת לטיפול תת הכרתית הנוגע למסרים תת הכרתיים המועברים אל מחינו באמצעות מסרים סמויים. אסל מהם אותם מסרים סמויים? וכיצד הם נקשרים אל טיפול ורפואה? כל המידע בהמשך.

מהם מסרים סמויים או תת הכרתיים?

מסרים סמויים או תת הכרתיים הוא כאלה הנמסרים למוח בצורה עקיפה המושמעת בתדרים נמוכים שהאוזן קולטת, וברמה מודעת מקבלת מסרים ובצורה עקיפה. מסרים אלה נקראים גם מסרים סאב לימינאליים. מסרים תת הכרתיים נקלטים בתת מודע, משמע בתת הכרה והם נקלטים כאשר הם נשמעים שוב ושוב ובסופו של דבר הם נתפסים במוח כאמת – גם אם מלכתחילה האדם שהאזין להם לא האמין למסרים.

כיצד מטפלים באמצעות מסרים תת הכרתיים?

שימוש במסרים  מסרים תת הכרתיים לטיפול מיושמים כבר שנים כשיטת טיפול, והם הפכו ככאלה שמסייעים לשיפור דרכי חשיפה, שיפור דפוסי התנהגות, עזרה ביכולות פיזיות ומוטוריות, סיוע בתהליכי חשיבה, שיפור הביטחון העצמי, עזרה במיומנות חברתיות, בכישורים חברתית, ביכולות מנטליות, בשיקום, בפיתוח מנהיגות ועוד.

האם ניתן להפנט או להשתמש לרעה במסרים אלה

בעבר נעשה שימוש במסרים תת הכרתיים לרעה וזאת על ידי ממשלים שניסו לשנות תודעה ומחשבה כדי לתכנת מוחות, או על ידי משרדי פרסום ששתלו פרסומות ששולטות בתת הכרה מבלי שקהל הצרכנים ידעו על כך. אך עם השנים השימוש במסרים אלה הוסבו מממשל וצבא, ושליטה מסוג זה הוצאה מן החוק. בכך הפך שימוש בתת הכרה לכלי רפואי שמשתמשים בו רק לצרכים טיפול ועזרה למי שרוצה לטפל בדפוסים ולשנות התנהגות שאינה מטיבה עמו.

כיום באמצעות מחקרים ושיפור הטכנולוגיה כמו למשל שימוש בביו פידבק: ניתן לשפר את הכישורים, לבדוק יכולות, לשנות דפוסים ועוד וזאת באמצעות רפואה תת הכרתית ועזרה של מטפל תת הכרתי שיכול לפנות את התת הכרה ולסייע למטופלים לשלוט בה.

אז כיצד ניתן לקבל טיפול ברפואה תת הכרתית

כיום ישנו מחקר רב בנושא, וישנם מטפלים בתת מודע שעוזרים בטיפול דומה, מידע בנושא אפשר למצוא בערוץ היוטיוב של אורן זריף. כדי לטפל בתת הכרה, הלוא הוא התת מודע, יש לפנות למטפל בתת מודע שיוכל לסייע לכם לטפל גם בשינוי דפוסי התנהגות וגם לקבל טיפול גוף – נפש.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם