השלבים בפירוק רכבים

גם כשאנחנו מחליטים למכור את הרכב לפירוק, הרי שיש שלבים מסוימים בתהליך שצריך לבצע, זאת על מנת שהכל יהיה מסודר ומאורגן. אנחנו צריכים לזכור, שכל רכב באשר הוא, רשום במשרד התחבורה, ועל כן אם הוא עובר פירוק, אז מן הסתם, גם זה צריך להיות מתועד ורשום.

פירוק רכבים

השלב הראשון בתהליך הוא להחליט מתי מוכרים, שולחים, את הרכב לפירוק. ברמת העיקרון זה יקרה כשהרכב כלל לא תקין ולא ניתן להשתמש בו. זה יכול לקרות כשהרכב מתקלקל ברמה שאי אפשר לתקן, רכב שעבר תאונה קשה, רכב שעבר שריפה, רכב שהמנוע שלו הלך ובעוד שורה של מקרים מהם ברור שלא ניתן עוד לנהוג ברכב בצורה סדירה. כמו כן, כשמדובר ברכבים ישנים מאוד שכבר צריכים לרדת מהכביש, מטעמי בטיחות או מטעמי זיהום.

כשאנחנו מחליטים למכור את הרכב לפירוק, עלינו להצהיר במשרד התחבורה שאנחנו מורידים אותו מהכביש, ועלינו למכור את הרכב למי שמעוניין ויכול לפרק אותו. זאת על מנת שהאחריות על הרכב מעכשיו תהיה שלו. אם שילמנו אגרת רכב, חשוב לבדוק, ייתכן ואנחנו נוכל לקבל החזר על האגרה.

בשלב הבא, מי שרכש מאיתנו את הרכב, אמור לקחת אותו. הוא יעשה את זה באמצעות גרר שיאסוף את הרכב ממקומו ויעביר אותו אל המגרש שבבעלותו, שם הוא יוכל לפרק אותו, להוציא את החלקים הטובים ממנו ולמכור אותם. אופציה אחרת היא, הוא יכול לגרוס את הרכב, ואז למכור את המתכות הישנות שנשארו ממנו.

מה לגבי עלויות? במקרה של פירוק רכב, הרי שאנחנו אמורים לקבל בין 500 ל-3000 שקל, זה תלוי במצבו ובמצב החלקים השונים שיש בו. במצב של גריסה המחירים דומים, אך צריך לבדוק מי מבצע אותה, אם בכלל יש עוד סוחרים שמבצעים תוכנית שכזו.

חשוב לומר פירוק רכבים הוא דבר מאוד חשוב, לא רק באופן אישי אלא גם מעבר לכך, מאחר וזה יכול לצמצם באופן ניכר את מספר כלי הרכב הישנים בכביש, ומפחית ברמה ניכרת את הזיהום בסביבה. לכן תהליך של פירוק רכב הוא לא רק עניין כלכלי אלא הרבה מעבר לכך.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

ציפוי שיניים
אנשי מקצוע

ציפוי שיניים

אידיאל היופי מתקשר למראה החיצוני המטופח של כל גבר ואישה, ולכן ניתן לומר כי הצורך להיראות יפים ומושכים יותר קיים לא רק במראה הגוף אלא

קרא עוד »
שירותי גרר
אנשי מקצוע

שירותי גרר בחולון

זקוקים לשירות גרירת רכבים בחולון? כשאתם תקועים יש לכם על מי לסמוך כי בעצם אף אחד לא צופה את זה ואף אחד לא רוצה להיות

קרא עוד »