השלבים בפירוק רכבים

גם כשאנחנו מחליטים למכור את הרכב לפירוק, הרי שיש שלבים מסוימים בתהליך שצריך לבצע, זאת על מנת שהכל יהיה מסודר ומאורגן. אנחנו צריכים לזכור, שכל רכב באשר הוא, רשום במשרד התחבורה, ועל כן אם הוא עובר פירוק, אז מן הסתם, גם זה צריך להיות מתועד ורשום.

פירוק רכבים

השלב הראשון בתהליך הוא להחליט מתי מוכרים, שולחים, את הרכב לפירוק. ברמת העיקרון זה יקרה כשהרכב כלל לא תקין ולא ניתן להשתמש בו. זה יכול לקרות כשהרכב מתקלקל ברמה שאי אפשר לתקן, רכב שעבר תאונה קשה, רכב שעבר שריפה, רכב שהמנוע שלו הלך ובעוד שורה של מקרים מהם ברור שלא ניתן עוד לנהוג ברכב בצורה סדירה. כמו כן, כשמדובר ברכבים ישנים מאוד שכבר צריכים לרדת מהכביש, מטעמי בטיחות או מטעמי זיהום.

כשאנחנו מחליטים למכור את הרכב לפירוק, עלינו להצהיר במשרד התחבורה שאנחנו מורידים אותו מהכביש, ועלינו למכור את הרכב למי שמעוניין ויכול לפרק אותו. זאת על מנת שהאחריות על הרכב מעכשיו תהיה שלו. אם שילמנו אגרת רכב, חשוב לבדוק, ייתכן ואנחנו נוכל לקבל החזר על האגרה.

בשלב הבא, מי שרכש מאיתנו את הרכב, אמור לקחת אותו. הוא יעשה את זה באמצעות גרר שיאסוף את הרכב ממקומו ויעביר אותו אל המגרש שבבעלותו, שם הוא יוכל לפרק אותו, להוציא את החלקים הטובים ממנו ולמכור אותם. אופציה אחרת היא, הוא יכול לגרוס את הרכב, ואז למכור את המתכות הישנות שנשארו ממנו.

מה לגבי עלויות? במקרה של פירוק רכב, הרי שאנחנו אמורים לקבל בין 500 ל-3000 שקל, זה תלוי במצבו ובמצב החלקים השונים שיש בו. במצב של גריסה המחירים דומים, אך צריך לבדוק מי מבצע אותה, אם בכלל יש עוד סוחרים שמבצעים תוכנית שכזו.

חשוב לומר פירוק רכבים הוא דבר מאוד חשוב, לא רק באופן אישי אלא גם מעבר לכך, מאחר וזה יכול לצמצם באופן ניכר את מספר כלי הרכב הישנים בכביש, ומפחית ברמה ניכרת את הזיהום בסביבה. לכן תהליך של פירוק רכב הוא לא רק עניין כלכלי אלא הרבה מעבר לכך.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

צרכנות
daniel

סוגי ארונות הזזה

היום ניתן למצוא בשוק לא מעט סוגי ארונות הזזה (ראו באתר ולדי ארונות), אשר יכולים לסייע במציאת פתרונות אחסון נוחים ופונקציונליים. חשוב להבין כי לכל

קרא עוד »
חברת הדברה
אנשי מקצוע
daniel

איך לבחור חברת הדברה לבית

כדי לבחור את חברה ההדברה הטובה ביותר באזור מגוריכם, ישנם כמה אפשרויות העומדות בפניכם. על כך ועוד, נביא במאמר זה ונספר לכם כיצד תוכלו לגרום

קרא עוד »