פסי האטה

פסי האטה

כבר שהיינו ילדים, אחד האטרקציות החינמיות והמשונות היותר מוכרות בשכונה היה עליה על במפר או בשמו הרשמי יותר, פסי האטה. הרצון לנסוע על פסי ההאטה מהר יותר כדי להרגיש את הקפיצה נשאר בילדות וטוב שכך.

למה צריך פסי האטה?

מעבר ליתרונות המפוקפקים שהזכרנו, פסי האטה כשמם כן הם. פסים אלה גורמים לרכבים להאט לפני עלית הרכב עליהם ולמנוע צרות רבות של נהיגה בפראות ובמהירות שאינה מתאימה לאזור שבו הותקנו פסי ההאטה

בקרבת בתי ספר ובתוך שכונות ללא קשר אם הן מאוכלסות בילדים, חשוב להתקין פסי האטה רבים שיגרמו לרכבים הנוסעים שם להוריד מקצב המהירות.

איפה צריך להתקין פסי האטה?

בכל אזור מאוכלס ללא קשר לגיל בני האדם הגרים באותו אזור, חשוב וצריך להתקין פסי האטה כאלה שכן אלה מעטים את מהירות הרכבים וגורמים להם לרסן את עצמם בכניסה לשכונה וכביש כזה.

גם עצם הימצאות פסי האטה על כביש מסויים גורם לשינוי תרבות נהיגה לפחות באזור זה. גם ליד בתי ספר וגנים ומוסדות תלמידים וקומות הומי אדם, מותקנים פסי האטה. לפעמים הנחיצות של פסי האטה הם קריטיים. כמות גדולה של תאונות ונפגעי דרכים היית נמנעת אם רק היו מתקינים באזורים מועדים את פסים ההאטה.

מתי צריך פסי האטה ומתי מעצורי חניה

היינו צריכים לומר שברור שמעצורי חניה יהיו בחניה ופסי האטה בכביש אך לא תמיד ככה זה עובד.

ישנם גם מעצורי חניה שעשויים מגומי, נכון שהשימוש בהם נעשה יותר בחניות אך גם בקרבת בתי ספר וגם לפני מחסומי משטרה ומחסומי צבא וכדומה אך היתרון בהם שמעצורים אלה גורמים לנהג לעצור כמעט לגמרי ורק אז לחצות אותם מה שאין כן בפסי האטה רגילים.

העובדה שמעצורי חניה גורמים לרכבים לעצור באופן כמעט מוחלט כדי לא לגרום לרכבם בעיות, עוזרת הרבה לגופי ביטחון בזמן עריכת מחסום ופעילות דומה.

איפה ניתן להשיג?

בטמבורים ובחנויות בניין ניתן להשיג מעצורים כאלה ומחירם משתנה מדגם לדגם וממידה למידה ומחומר לחומר, שזה מה שיקבע לכמה זמן יחזיקו לכם מעצורי החניה.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

הובלות קטנות בגבעתיים
אנשי מקצוע

הובלות קטנות בגבעתיים

גרים בגבעתיים ורוצים לעבור בתוך העיר או מחוצה לה? במאמר זה, ננסה להבין כמה דברים חשובים על מציאת הובלה מתאימה וכיצד תוכלו למצוא את המוביל

קרא עוד »
בודק שכר
אנשי מקצוע

3 דרכים לבחור בודק שכר

מעוניינים למצוא בודק שכר שיוכל לבצע את העבודה שלו ברמה מקצועית גבוהה במיוחד ולוודא כי כל אחד מן העובדים שלכם מקבל את כל הזכויות והשכר

קרא עוד »