עונת הקיץ הגיעה ואיתה נחשים – לכידת נחשים לאיש מקצוע בלבד

בכל קיץ תופעת הנחשים הולכת ומתרחבת והם נראים בטבע במקומות שונות ברחבי הארץ אך גם בסמוך לבתי קרקע ביישובים שונים.

החיפוש אחר המזון והבנייה המואצת באזורים שונים יוצרים מצבים שהנחשים מתרחקים מהסביבה הטבעית שלהם ומנסים את מזלם במקומות חדשים.

נחשים ארסיים ונחשים שאינם ארסיים 

רוב הציבור אשר נתקל בנחשים לא יודע להבחין אם מדובר בנחש ארסי או לא ובאופן טבעי אוחז אותם פחד עצום. בכל מקרה, יש להתרחק באופן מידי מהמקום, להשתדל לשמור על קשר עין עם הנחש ולהתקשר ללוכד נחשים בכתובת זו כדי שהוא יגיע באופן מידי לשטח.

באמצעות התיאור כמו גווניו של הנחש וגודלו, לוכד הנחשים יכול כבר לשער באיזה נחש מדובר. כשהוא מגיע למקום הוא מחפש את הנחש, במקום שבו הוא נראה לאחרונה כמו לדוגמה מאחורי שיח או בערמת גרוטאות ובעזרת כלי תפיסה ייעודי הוא תופס אותו.

הנחשים הם חיות בר מוגנות ולכן לוכד הנחשים מכניס אותן לקופסה המותאמת לכך כיוון שהיא בעלת פתחי אוורור. הוא מסיע את הנחש לשמורת הטבע או למקום מרוחק אחר אשר הוא בית גידול מתאים עבורו ושם הוא משחרר אותו לחופשי. 

חשיבות ההגעה של לוכד הנחשים 

מי שעוסק בלכידת נחשים הוא אדם מאד מקצועי ובעל ניסיון רב, אשר למד תחום זה באופן יסודי תיאורטי ומעשי ולכן הוא מוכן לכל תרחיש. הוא יודע בדיוק מהם מקומות המסתור האהובים על הנחשים ולכן מחפש אותם במקומות הנכונים ביותר. 

הנחשים מכישים רק כאשר הם חשים מאוימים ולכן לוכד הנחשים יודע בדיוק כיצד להתנהל מולם ולהביא לכך שהוא לוכד אותם ולא פוגע בהם, כדי להעבירם בשלב מאוחר יותר, למקומם הטבעי .

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

בטיחות בעבודה
אנשי מקצוע

איפה לרכוש בגדי עבודה

כשאנחנו רוצים לרכוש בגדים, בין אם מדובר בבגדי ערב או בגדים רגילים ליום-יום, אין לנו שוב בעיה למצוא מגוון רחב של מקומות, חנויות ואתרי אינטרנט,

קרא עוד »