עיצוב משרדים קטנים – למקסם את השטח

העולם העסקי הולך וצובר תאוצה מרגע לרגע. כולם מגלים את הפוטנציאל הגלום בפתיחה של עסק פרטי, ולכן התחרות בתחום המסחרי גבוהה יותר עם בעלי עסקים המחליטים לפתוח חברה קטנה משלהם. משום כך הצורך במשרד גדול ומרווח הוא לא המטרה של חברות קטנות, אלא הם יעדיפו לבחור משרד בעל חלל קטן אך שישרת אותם בהתאם.

עיצוב משרדים קטנים מוכרח להיעשות בצורה מושכלת ונכונה, תוך ניצול מקסימלי של החלל הקיים כך שניתן יהיה למקסם את השטח ולהפוך את ההוויה במשרד לנעימה ופרודוקטיבית.

הגדלת חללים ללא שבירת קירות

כשנתקלים בחלל בעל שטח פנים קטן, המחשבה הראשונית היא לשבור את הקירות כדי להגדיל את החלל. עיצוב פנים מסחרי המבוצע בצורה מקצועית, יתכנן בראש ובראשונה את הדרך בה ניתן יהיה להגדיל את השטח ללא שימוש בכלי עבודה והגדלת הוצאות על שיפוץ.

עיצוב הפנים של משרדים קטנים תומך באופי של החלל הקיים, ומביא אותו לידי ביטוי תוך שימוש בפריטי ריהוט ,צבע, אקססוריז וכל אלמנט אחר שיעניק רושם של חלל גדול ומרווח יותר. משחקים של חומרים, מרקמים, צבעים ותאורה נכונה יכולים ליצור את העיצוב המתאים ביותר לכל חלל.

עם עיצוב נכון של גופי תאורה מעוצבים ויפים, ניתן יהיה לשלוט בזוויות התאורה שיאירו את המשרד הקטן כדי ליצור אשליה של חלל גדול ומרווח. הדגשה של חלונות גדולים שמכניסים תאורה טבעית למשרד, יוכלו גם הם להוסיף לאפקט הגודל של שטח הפנים הקטן.

חדשנות בעיצוב משרדים

העידן הטכנולוגי של היום מביא אתו ממגוון פתרונות טכנולוגיים פורצי דרך, אותם ניתן לשלב במהלך עיצוב הפנים של משרדים קטנים וגם גדולים. לדוגמה משרדי הייטק שמשדרים קידמה וחדשנות, צריכים להיות מעוצבים בהתאם לקונספט זה כך שהם ישפיעו על היצירתיות של העובדים, ויגרמו להם לייצר רעיונות חדשניים שימנפו את הצלחת החברה בסופו של דבר.

מן הצד השני, משרדים של עורכי דין צריכים לשדר אווירה נעימה וחמימה לצד נראות עדכנית וחדשנית, כך שהלקוחות שמגיעים להתייעצות משפטית יוכלו להרגיש בנוח בזמן השהייה במקום, ויתרשמו כי מדובר במשרד איכותי ומקצועי שמבין את צרכי הלקוח.

עיצוב משרד קטן באווירה ביתית

אחד מהיתרונות של משרד קטן הוא האווירה שהחלל משדר לעובדים, לקוחות וכל מי שנכנס לבקר בו. כיוון שמדובר על חלל בעל שטח פנים קטן, הוא מעניק לנוכחים בו הרגשה ביתית וחמימה לעומת משרדים רחבי ידיים שלעיתים משדרים אווירה מנוכרת וקרה.

כדי למקסם את ההרגשה הנעימה של המשרד הקטן, עיצוב הפנים נשען על הוספת אלמנטים אישיים המעניקים הצצה אל החיים הפרטיים של בעל העסק. הוספה של תמונות משפחתיות, פריטי ריהוט ואקססוריז המאפיינים את בעל העסק ואף עציץ קטן עם פרחים אהובים יכולים למקסם את האווירה הביתית של המשרד, ולנסוך תחושת ביטחון ואהדה בקרב הלקוחות שמגיעים ללא צורך במילים.

פתרונות אחסון למשרדים קטנים

חללים קטנים מהווים לרוב בעיה בכל הנוגע לשטח האחסון לו זקוקים. בעזרת עיצוב פנים איכותי ניתן יהיה לנצל את החלל הקטן של המשרד בצורה אפקטיבית לצורך יצירת פתרונות אחסון, אך יחד עם זאת להשאיר את שטח הפנים המצומצם מסודר ומטופח.

הוספה של כונניות ספרים מעוצבות ומדפים ייעודיים יאפשרו נוחות עבודה עבור העובדים במשרד, יחד עם יעילות וארגון של כל המסמכים והחומרים החשובים להתנהלות יומיומית שוטפת ללא הרגשה של בלאגן ואי סדר.
מוזמנים לפנות אל אורי ביטון מעצב הפנים ולהתרשם:
https://www.oribit.co.il/

 

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

בטיחות בעבודה
אנשי מקצוע

איפה לרכוש בגדי עבודה

כשאנחנו רוצים לרכוש בגדים, בין אם מדובר בבגדי ערב או בגדים רגילים ליום-יום, אין לנו שוב בעיה למצוא מגוון רחב של מקומות, חנויות ואתרי אינטרנט,

קרא עוד »