עורך דין הטרדה מינית – גם לחשודים יש זכויות

הרבה פעמים כשאנחנו שומעים על עבירות של אלימות מינית, הטרדות מיניות, בין אם זה בהקשר אלימות פיזית או מילולית, אנחנו באופן טבעי לוקחים את הצד של הקורבן ובצדק. הוא הצד שנאלץ להתמודד עם המצב, הוא הצד החלש ברוב המקרים, הוא זה שיצטרך לחיות עם הצלקות מהמקרה. אי אפשר שלא להרגיש הזדהות, אי אפשר שלא לעמוד לצידו, לקבל את טענותיו, לתמוך בו, אי אפשר שלא לעמוד מול החשוד או החשודים בביצוע המקרה. 

העניין הוא שיש שני כללים מאוד ברורים בעולם המשפט, הראשון, כל אדם זכאי להגנה משפטית, כל אדם זכאי שקולו יישמע וטיעוניו יישמעו במשטרה או בבית משפט, הכלל השני הוא, כל אדם הוא חף מפשע אלא אם הוכח אחרת. 

לכן, ישנם עורכי דין, שבוחרים לייצג דווקא את החשודים, לעמוד לצידם ולעזור להם, בין אם זה לצאת זכאים ובין אם זה לקבל עונש קל יותר ממה שהם אמורים לקבל. עורך דין הטרדה מינית איננו שונה מכל עורך דין פלילי אחר שעומד לצד החשוד ולא לצד הקורבן. 

כיצד מגן עורך דין על לקוחותיו

עורך דין הטרדה מינית מגן על הלקוחות שלו בשני מובנים:

 ראשית, הוא דואג להיות איתם בעת החקירה המשטרתית, מעבר לכך שהוא גם דואג להסביר להם כיצד לנהוג בחקירה, כיצד לענות על שאלות, מתי לענות ומתי לשמור על זכות השתיקה. הוא מוודא שהחקירה מתנהלת כמו שהיא אמורה להתנהל על פי החוק. 

שנית, הוא מגן עליהם בבית המשפט, מוודא שהם יקבלו משפט צדק, בין אם זה אומר שהשופט עצמו ינהג איתם כחוק ובין אם זה אומר שעורכי הדין של הפרקליטות ימלאו אחר הוראות החוק. 

במקרים רבים כמו תלונה על הטרדה מינית במקום העבודה למשל, עורך דין גם דואג ללוות את הלקוחות שלו אחרי המשפט, בין אם זה בערעור, במאסר ובתקופות אחרות.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

הובלות קטנות בגבעתיים
אנשי מקצוע

הובלות קטנות בגבעתיים

גרים בגבעתיים ורוצים לעבור בתוך העיר או מחוצה לה? במאמר זה, ננסה להבין כמה דברים חשובים על מציאת הובלה מתאימה וכיצד תוכלו למצוא את המוביל

קרא עוד »