שאיבת בור שמן על ידי ביובית ברמת גן

כאשר אנו מדברים על ביובית יש לציין שמדובר על כלי רכב רב תכליתי שמסוגל לבצע מספר פעולות בו זמנית. המכשיר יכול לבצע שטיפה של מערכות ביוב וגם שאיבה של פסולת שגרמה לסתימה. בזמן שסתימה שמתרחשת בבית פרטי זקוקה בעיקר לשטיפה ושחרור שלה, במפעלים ועסקים תעשייתיים שיש להם תוצרי לוואי שומניים (מסעדות, תחנות דלק ועוד) יש צורך בשירותי ביובית על בסיס קבוע וזאת למטרת שאיבת בורות והפרדה של השומן.

שאיבת בור שמן

כאשר אנו סועדים במסעדה זו או אחרת אין לנו באמת מושג מה קורה במערכת הביוב שלה, ואנו יכולים רק לתאר שכמויות גדולות מאוד של שומן אמורות להתפנות לאן שהוא. על מנת שמערכת הביוב של המסעדה לא תקרוס יש צורך ביצירה של בורות שומן שנועדו לצורך הפרדה בין השמן לבין כל שאר הדברים. בורות אלו שומרים למעשה על תקינותה של מערכת הביוב ומונעים הסבה של נזק שעלול להיווצר כתוצאה מכמות גדולה מאוד של שומן בצינורות.

כל כמה זמן עושים שטיפה לבור שומן

את השטיפה של בורות השומן מבצעים אחת לחודש על ידי ביובית ייעודית. כלי זה שניחן בעוצמה אדירה מסוגל לשאוב כמויות גדולות מאוד של פסולת שהצטברה בבורות הללו. במידה ולא נטפל בשומן בזמן הוא עלול להתמצק ולהפוך לגוש שיסתום את כל המערכת. הבור מחולק כך שמים יכולים לזרום באופן חופשי אך השומן מצטבר בחלקו העליון של הבור וממתין שם עד ששואבים אותו.

סכנה נוספת היא הפגיעה בסביבה שכן ישנם שומנים רעילים רבים שעלולים לגלוש ולהיטמע בקרקע. שמנים אלו עלולים להביא להתפרצות של חיידקים ושל זיהומים שיסכנו את הצומח ואת החי. לעומת פעולות אינסטלציה רגילות שאיבת בור שומן חייבת להיעשות על ידי אדם מורשה ומוסמך. רק עבודה מקצועית תביא לתוצאה טובה שבה הבור פנוי וניתן להמשיך להשתמש בו באופן שגרתי. את השומן שנשאב יש להוביל אל אתר פינוי מורשה. היות ומדובר על חומר מזהם אז נתן לפנות אותו רק לאתרים אשר מפוקחים על ידי המשרד להגנת הסביבה.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

ציפוי שיניים
אנשי מקצוע

ציפוי שיניים

אידיאל היופי מתקשר למראה החיצוני המטופח של כל גבר ואישה, ולכן ניתן לומר כי הצורך להיראות יפים ומושכים יותר קיים לא רק במראה הגוף אלא

קרא עוד »
שירותי גרר
אנשי מקצוע

שירותי גרר בחולון

זקוקים לשירות גרירת רכבים בחולון? כשאתם תקועים יש לכם על מי לסמוך כי בעצם אף אחד לא צופה את זה ואף אחד לא רוצה להיות

קרא עוד »