איטום גגות – איך זה עובד

לא מעט אנשים אשר מתגוררים במבנים ישנים, אך גם כאלה שמתגוררים במבנים חדשים לצערם, מגלים לא פעם שגג המבנה שלהם איננו אטום לגמרי ועל כן הם נדרשים להזמין חברה שמתמחה באיטום גגות.

תהליך של איטום גגות, מתבצע על מנת לסתום חורים שעלולים להיווצר עם הזמן בגג, חורים אשר פוגעים בבידוד המבנה, בקיץ הם גורמים לקרני השמש להיכנס פנימה ולחמם את המקום יתר על המידה, אך הסכנה הגדולה יותר היא בחורף, אז מי גשמים נכנסים פנימה ויוצרים גם רטיבות על התקרה ועל הקירות, גם שלוליות על הרצפה וגם גורמים נזק לרהיטים ולכל מוצרי החשמל ושאר האלמנטים שנמצאים בחדר.

על כן, נהוג להזמין חברה מקצועית שתבצע את עבודת האיטום ובכך תסתום את כל החורים בגג. העבודה מתבצעת תוך זמן קצר יחסית, הרי שצוות החברה בוחן את מבנה הגג, ובוחן היכן מצויים החורים שיש לאטום.

איטום מרפסות

כיצד מתבצע התהליך?

אחרי שמתבצע אבחון של הגג, על צוות החברה לבחון באילו חומרים ואמצעים יש להשתמש לצורך האיטום. החומרים הפופולאריים הם יריעות ביטומניות, חומרי איטום פולימרים ואקריליים, או יריעות PVC, וכן יריעות וחומרים אחרים.

על פי רוב נהוג להשתמש בחומרים מאותה משפחה, כלומר לא מערבבים חומרים, מתוך הנחה שרק חומרים מאותה משפחה יכולים להחזיק מעמד ביחד. לשם כך, גם רצוי לדעת באילו חומרים השתמשו בעבר לצורך איטום המבנה, מאחר וזה יכול לעזור בתהליך האיטום ולהפוך אותו להרבה יותר אפקטיבי.

חשוב לשים לב גם כיצד מניחים את אותם חומרים, וכמה שכבות מניחים. בדרך כלל נהוג להניח שכבת יסוד ועליה שכבה נוספת, לעיתים נהוג להתקין מספר שכבות מעל בשביל שיהיה ניתן להחזיק את הגג כמו שצריך ולאטום אותו היטב.

בשביל לבחון שהתהליך התבצע כמו שצריך, אחרי שהחומר מתייבש, יש לבחון עד כמה הוא אטום על ידי שימוש במים, אם הם לא חודרים את החומרים ולא נכנסים אל תוך המבנה, הרי שהאיטום בוצע כמו שצריך. במידה ויש בעיה, הרי חשוב לבצע עדכון ושיפור של התהליך.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם