פיגומים לבניין – איך מתקינים פיגומים בצורה נכונה

כשאנחנו עוברים ליד בניין בתהליך בנייה או בתהליך שיפוץ, סביר להניח שאנחנו נראה סביב המבנה פיגומים אשר מקיפים אותו. לפיגומים אלה יש מטרה והיא לאפשר לנו לטפס בצורה נוחה לקומות הגבוהות ממקום למקום, וכן יש לפיגומים מטרה לאפשר לנו להעביר את הציוד שלנו בצורה נוחה ובטוחה.

פיגומים לבניין

יש חשיבות גדולה לפיגומים מהיבטים שונים, בין אם כשאנחנו רוצים לבנות את המבנה או לשפץ אותו, בפרט יש חשיבות גדולה לדרך בה אנחנו ממקמים אותם ולמיקום שאנחנו מציבים אותם.

כאן המקום להדגיש, בשביל ליהנות מהפיגומים בצורה אפקטיבית, עלינו לשכור אנשי מקצוע, קבלני פיגומים, אשר גם יספקו לנו את המערכת הנדרשת עבורנו אך גם ידעו כיצד להתקין אותה בצורה נכונה וטובה. אנחנו לא נרצה שהמערכת תותקן בצורה אקראית, שכן אז כל מי שיעלה על הפיגומים  או יעביר דרכם ציוד, עלול לסכן את עצמו וכן את הסביבה.

בניית פיגומים לבניין זה עניין לאנשי מקצוע, והדבר נעשה באופן מדעי ממש, בין אם זה על פי המרווחים שבין הפיגומים לבניין ובין אם זה על פי גובה הבניין, אופי הקרקע עליה מניחים את הפיגומים ועוד.

צריך לומר, אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של סוגי פיגומים, לא רק מבחינת גובה אלא גם מבחינת אלמנטים אחרים, בין אם זה מבחינת סגנון בנייה, סוג חומר, סוג הסולמות המחברים בין הפיגומים השונים, סוג החיבורים ועוד.

צריך לציין עוד, שיש הבדל בין פיגומים פנימיים, כאלה שאנחנו אמורים להשתמש בהם בחלקו הפנימי של המבנה, לבין פיגומים אשר בוחרים להשתמש בהם בחלקו החיצוני. באופן טבעי, החלק החיצוני צריך להיות מותקן בצורה שונה, בין היתר בגלל שהקרקע עליו הם עומדים היא שונה מאשר המשטח עליו עומדים הפיגומים בתוך המבנה, כן גובה והיקף הפיגומים הוא שונה לגמרי.

לסיכום, אם אנחנו מעוניינים לשכור פיגומים למבנה, עלינו לקחת בחשבון את כל הנקודות על פי המאפיינים של המבנה, זאת בשביל שנוכל להשתמש בפיגומים הכי טובים שיכולים לעמוד לרשותנו, הן לצורך בנייה והן לצורך שיפוץ.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

ציפוי שיניים
אנשי מקצוע

ציפוי שיניים

אידיאל היופי מתקשר למראה החיצוני המטופח של כל גבר ואישה, ולכן ניתן לומר כי הצורך להיראות יפים ומושכים יותר קיים לא רק במראה הגוף אלא

קרא עוד »
שירותי גרר
אנשי מקצוע

שירותי גרר בחולון

זקוקים לשירות גרירת רכבים בחולון? כשאתם תקועים יש לכם על מי לסמוך כי בעצם אף אחד לא צופה את זה ואף אחד לא רוצה להיות

קרא עוד »