מה היתרונות של סקר שביעות רצון?

סקר שביעות רצון

סקר שביעות רצון הוא סקר בו נבדקת שביעות הרצון של הלקוחות מטיב השירות הניתן בעסק שלנו. הסקר בא להצביע על הכשלים בארגון, היכן יש לשפר ומה יש לשמר. ככל שהסקר ברמה יותר גבוהה כך אנחנו נדע טוב יותר מה קורה בעסק שלנו ואנחנו נהיה יותר מרוצים. יתרונותיו של סקר שביעות רצון הם שהוא מצביע בדיוק על מה שחושבים הלקוחות שלנו וכך אנחנו יכולים לדעת בדיוק מה הלקוחות חושבים על העסק שלנו. זהו יתרון עצום שאין לזלזל בו כלל וכלל והוא מאפשר לנו לנהל את העסק שלנו בצורה הרבה יותר חכמה ואיכותית. כך אנחנו יכולים לשפר את העסק ולפעול בצורה מיטבית בכדי למקסם את הרווחים של העסק שלנו.

אילו כלים משלימים יש לסקר שביעות רצון?

סקר שביעות אינו חייב לעמוד בפני עצמו אלא יכולים להתלוות אליו כלים נוספים בכדי להכיר את השוק בו אנו פועלים ובכדי לעמוד על טיב האיכות של העובדים שלנו. אחד הכלים הטובים ביותר לביצוע של דבר כזה הוא שימוש בלקוח סמוי. לקוח סמוי מתחזה ללקוח ומתנהג כמו לקוח לכל דבר אך למעשה הוא ממלא משוב על החנות ועל העובד שבא לחנות והכול בכדי לדעת מה רמתה של החנות ושל העובד. זהו יתרון עצום המאפשר לנו לדעת ממקור ראשון כיצד העובדים שלנו מתנהגים וכיצד החנות שלנו נראית. דבר נוסף שניתן לעשות הוא שימוש במחקר שוק שיאפשר לנו לדעת מה הסגמנט בו אנו פועלים חושב על המתחרים שלנו ועל המוצר שלנו. כך אנו יודעים מכלי ראשון מה עלינו לשפר במוצר ומה הם נקודות התורפה והחוזק של המתחרים שלנו.

על מה להקפיד כאשר אנחנו עושים סקר שביעות רצון?

סקרי שביעות רצון אינם עניין של מה בכך ובכדי שהם יהיו אמינים ומהימנים עליהם לעמוד בסטנדרטים מסוימים. בכדי שהסקרים אכן יעמדו בסטנדרטים הללו עלינו לפנות לחברה מקצועית שתעזור לנו לבצע את הסקרים בצורה הטובה ביותר. אל לנו להתפשר על איכות הסקר שאנו מבצעים ועל כן אל לנו להתפשר על איכות החברה שאותה אנו לוקחים שתבצע את הסקר. זוהי הסיבה מדוע גם לא לבצע את הסקרים הללו לבד, מכיוון שדרושה להם מומחיות רבה והבנה מעמיקה כיצד לבצע אותם בצורה הטובה ביותר. שימו לב כי הכנה של סקר עצמאי יכול לגרום לנו לנזק רב ולהוביל ליותר פגיעה בעסק מאשר לשיפורו.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

הכל
daniel

בחירת מטפלת רגשית נכונה עבורכם

אם תהיו מעוניינים להשיג שיפור משמעותי מבחינת המצב הרגשי והיכולת להתמודד עם מצבים מאתגרים, יהיה מומלץ לבחור מטפלת רגשית אשר תוכל להבין את הצרכים שלכם

קרא עוד »