מה הן מערכות SAP?

SAP היא חברת תוכנה ענקית מגרמניה המפתחת מערכות ERP לניהול ארגונים. מדובר בחברה ענקית לה עשרות אלפי עובדים שכל מטרתם לשפר את ניהול המידע בארגונים ואתם יכולים להבין שברגע שכל כך הרבה אנשים מתעסקים בדבר אחד מדובר במוצר מעולה. המערכת עצמה מכסה את כלל החלקים בארגון, בין היתר את ניהול הספקים, ניהול החשבונות, ניהול המלאי ועוד ועוד תהליכים הקורים בארגון, אוספת עליהם מידע ומאפשרת לנו לנתח את המידע וכך להטיב את קבלת ההחלטות בארגון שלנו. קבלת החלטות בארגון הנסמכת על מידע שנאסף בזמן אמת היא קבלת החלטות הרבה יותר טובה וברמה גבוהה ואין להתווכח על המשמעות הרבה שיש למשמעויות של קבלת החלטות כאלו.
sap

למי מתאים לרכוש מערכות SAP?

מן הסתם לבן אדם בודד אין מה לעשות עם מערכות SAP אבל כל ארגון קטן כגדול יכול למצוא את התשובות שהוא חיפש במערכות SAP. כל ארגון הרוצה לעשות את עבודתו ברמה הגבוהה ביותר ימצא את מבוקשו במערכת דAP מכיוון שזו תעזור לו לנתח את הנתונים ועוד לפני כן לאסוף אותם בצורה חכמה ואמינה. כל ארגון יכול למצוא חלק במערכת שיעזור לו לפתור את הבעיות בהן הוא נתקל בעולם העסקים המודרני. לא רבים יודעים זאת אבל גם ארגונים קטנים יכולים לעשות שימוש ניכר במערכות SAP ולמצוא את הפתרון למזוריו. ארגון קטן יכול ליישם חלק מהמערכת או לקנות מערכת ספציפית כגון מערכת לניהול חשבונות בכדי לשלוט טוב יותר במתרחש אצלו.

מה חשוב שיהיה במערכת שלנו?

כאשר אנו ניגשים להטמעת המערכת חשוב מאוד שנקפיד על כך שהיא תהיה מותאמת לארגון שלנו ולצרכים הספציפיים שלו. כל ארגון הוא בעל מאפיינים שונים מקודמו וחשוב לתת את הדעת על כך כאשר רוכשים מערכות SAP. מכיוון שSAP היא החברה המובילה בעולם לERP הרי שאין מניעה אמתית לבצע זאת והדבר יכול להתרחש בקלות רבה. העובדה שמדובר במערכת SAP מעניקה לנו יתרונות עצומים ורבים ואנו יכולים להנות מאוד מכל העולמות באמצעות המערכת החדשה שהתקנו. כאשר אנו קונים לדוגמא מערכת לניהול חשבונות חשוב מאוד שנקפיד על כך כי המערכת מכסה את כלל הנתונים החשבונאיים בארגון, כלומר כל מערכת צריכה להקיף את כלל הארגון ולטפל בכל פעולה המתרחשת בארגון.

כאשר אתם קונים מערכת ERP הקפידו לקנות רק מחברה מוכרת מכיוון שהדבר ישפיע על איכות המערכת, על רמתה ועל אמינותה ועל זאת אסור להתפשר.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם