מה הפתרונות להתקנת אביזרי בטיחות?

קיימים סוגים שונים של אביזרי בטיחות: בבית, בחניה ובדרכים. נושא הבטיחות מתחיל לצבור תאוצה והמודעות אליו עולה מידי שנה. יועצי בטיחות מוצאים עצמם עסוקים מאוד לאור רגולציה משתנה ומתעדכנת והתחום שהיה ישנוני בעבר, עתה רותח.

אז יש את שלב בחירת האביזר הבטיחותי, בין אם בחרנו באביזר בטיחות לבית, לחניון או לכל מקום אחר, ישנם ספקים רבים בשוק אשר מציעים מוצרים אלה. חשוב לבדוק מול הספק כי המוצרים אותם הוא מוכר עומדים בתקני הבטיחות השונים וקיבלו את אישור מכון התקנים. תאונות כתוצאה ממוצר בטיחות לקוי עלולות להיות מצערות במיוחד אך הפוטנציאל שלהן בהחלט קיים.

אביזר בטיחות? תלוי בהתקנה!

ההתקנה של מוצרי הבטיחות היא חלק משמעותי מאוד מהמוצר וגם מוצר איכותי ויקר לא ימלא את ייעודו ולא יספק את הבטיחות הנדרשת אם בצורה כושלת או רשלנית. דוגמה טובה לכך הם מעקות בטיחות אשר יוצרים אצל המשתמש תחושת ביטחון ויציבות. המשתמש נוטה להישען על המעקה ולהאחז בו. מעקה שלא עוגן כראוי לקרקע עלול ליפול כתוצאה מהפעלת משקל ועמו גם המשתמש.

דוגמה נוספת להתקנה של מוצר בטיחות באופן לא טוב היא התקנה של עמודים הנושאים תמרורים, שלטים או מראות פנורמיות. עמוד שכזה, אם עוגן לרצפה בצורה רשלנית או באמצעים שאינם מתאימים לסוג המשטח (למשל – עיגון באמצעות ברגים למשטח של אבן משתלבת), עלול ליפול על עובר אורח ולפצוע אותו או חלילה, אפילו לגרום למותו. כאן אנו רואים בקלות כי אביזר שכל מטרתו היתה להגביר את הבטיחות הופך למלכודת מוות ואביזר מסכן חיים של ממש.

אז איך מתקינים?

ראשית חשוב לציין כי השאלה היא לא רק איך מתקינים, אלא גם מי מתקין! חשוב כי מי שמתקין את אביזר הבטיחות יבצע את ההתקנה בצורה מקצועית. הבחירה באביזר החיבור הנכון היא קריטית ו"קריאת השטח" תוך הבנה כי מקום מסויים הוא מסוכן להתקנה ועדיף שלא להתקין שם, היא חשובה מאוד.

מתקין של אביזרי בטיחות הוא רק בעל מקצוע עם הכשרה וניסיון מספיק המכיר את התקנות בנושא התקנה ואשר פועל על פי הן.

אבל זה לא מספיק..

בנוסף, גם ליצרנים וליבואנים של אביזרי הבטיחות הנחיות משלהם להתקנה של המוצרים שלהם. ניתן לראות כאן דוגמא להנחיות להתקנת מוצרים המיובאים ע"י ארבל שטראוס. לכל מוצר יש את ההנחיות שלו ודגשים הרלוונטים להתקנה שלו. בנוסף, יבואנים רבים מציעים "מתקין מטעם היבואן" אשר פועל ע"פ הנחיות היצרן בקשר עם ההתקנה ואף הוסמך על ידו על מנת לספק את ההתקנה בצורה הטובה ביותר.

ההיבט הצרכני של ההתקנה

למרות שאנו עוסקים באביזרי בטיחות , לעיתים מצילי חיים, עדיין יש את האספקט הצרכני. עלויות ההתקנה לא נמוכות וישנם הבדלים משמעותיים בין רמת המחירים של המתקינים השונים ורמת ביצוע העבודה על ידם.  לפיכך, כדאי לקרוא המלצות על המתקין לפני שמזמינים אותו, בדיוק כפי שהיית עושה עם כל מתקין אחר: מתקין מעקות, גגות רעפים, פרגולות או אלומיניום.

אם כל זה לא מספיק, ובפרט אם "הלכתם" על מתקין זול עם פחות המלצות, חשוב להיות לידו במהלך כל ההתקנה ולוודא כי הוא עושה את העבודה כמו שצריך. בסיום ההתקנה ולפני שמשלמים למתקין חשוב מאוד לעבור על העבודה שלו ולראות שהוא עשה את הכל כמו שצריך.

Save

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

ארונות
לבית ולגינה
daniel

ארונות בגדים – פתיחה או הזזה ?

צריך לאחסן איפשהו. כאשר אנו מעצבים חדר או חלל מסויים ישנם רהיטים רבים שאנו נזדקק להם אחד החשובים מבינהם זה ארון וההסבר מדוע מיותר. שני

קרא עוד »