בטיחות במפעל – חובה של כול בעלים

יועץ בטיחות

בטיחות היא לא מילה גסה כי אם כורח שיש ליישם בכול מקום בו אנו נמצאים. נכון החוק מחייב בעלי מפעלים לדאוג לבטיחות במפעלים, אך לא רק בחוק מדובר אלא גם בחובה מוסרית של כול אחד מבעלי המפעל. אף אחד לא רוצה לעבוד במקום מסוכן שיכול לגרום לבעיות ולפציעות ולנזקי גוף ועל כן התפוקה במפעל בטיחותי תהיה הרבה יותר גבוהה כאשר שומרים על הבטיחות. אם כן אנו רואים כי יש שלושה גורמים המחייבים בטיחות במפעל, החובה החוקית שקבעה המדינה, החובה המוסרית שיש לכל אדם באשר הוא לדאוג לבטיחות האנשים שעובדים אצלו והחובה העסקית המחייבת עסק להיות ברמה הגבוהה ביותר.

לשם מה אנו זקוקים ליועץ בטיחות?

כפי שהבנו בטיחות במפעל היא ערך משמעותי ביותר שיש לשמר אותו לדואג לו ללא דופי. אך כיצד אנחנו שומרים על בטיחות במפעל וכיצד נעשה זאת ברמה הגבוהה ביותר? התשובה היא שבכדי לדאוג לבטיחות במפעל אנחנו חייבים למנות אדם שיהיה אחראי על הבטיחות במפעל. העניין הוא שפעמים רבות לא די באדם שיהיה ממונה בתוך המפעל על בטיחות ויש צורך במומחה חיצוני, קרי יועץ בטיחות חיצוני. יועץ בטיחות יכול לסייע לנו רבות מניסיונו הרב ולעזור לנו לתפעל את נושא הבטיחות במפעל בצורה הרבה יותר טובה. יועץ חיצוני מחזיק בחובו ניסיון עשיר כיצד לדאוג לבטיחות במפעל, ניסיון שחסר לאיש פנימי במפעל והוא ידריך אותנו כיצד לכתוב את נהלי הבטיחות במפעל בצורה הטובה ביותר וללא בעיות וקשיים.

כיצד נבחר את יועץ הבטיחות הטוב ביותר?

שאלה מרכזית המטרידה רבים היא כיצד נבחר את יועץ הבטיחות הטוב ביותר שיסייע לנו לבצע את העבודה שלנו בצורה הטובה ביותר. בכדי לבחור יועץ טוב עלינו לבחון את כישוריו ואת ניסיונו, ככל שנחקור יותר לעומק את היועץ, כך נדע טוב יותר האם הוא מתאים לנו והאם הוא כשיר לבצע את עבודתו. בררו עם היועץ האם יש לו ניסיון בתחום העבודה הספציפי שבו המפעל שלכם עוסק, כמה שנים הוא נמצא בתחום ומדוע הוא היועץ שעליכם לקחת. כמובן שגם בתחום זה ניתן לפעול על סמך המלצות מחברים העובדים בתחום ועבדו עם יועץ הבטיחות בעבר ויכולים להמליץ לנו על היועץ הטוב ביותר שיעזור לנו לבצע את העבודה. אל תתפשרו על איכות היועץ מכיוון שהוא יכול לעזור לכם רבות בנהלי הבטיחות במפעל ולמנוע את התאונה הקטלנית הבאה.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם