זיפות גגות – איך זה עובד

זיפות גגות נחשבת לאחת השיטות העתיקות ביותר. מדובר על דרך נוחה, מהירה ויעילה, המאפשרת לאטום את הגג מפני גשמים ורטיבות. שיטה זו נחשבת למשתלמת ביותר, היות והיא אינה יקרה ואינה דורשת שימוש בחומרי איטום יקרים. עם זאת, חשוב לשים לב כי העבודה מתבצעת על ידי בעלי המקצוע המיומנים והמנוסים ביותר כמו צוות אוטמים, היות ועבודה חובבנית לא תוכל להגן על הגג שלכם מפני הגשמים. כמו כן, יש צורך להשתמש בזפת איכותית העומדת בתווי התקן המחמירים ביותר, על מנת להבטיח איטום ברמה הגבוהה ביותר. 

זיפות גגות – שלבי התהליך

  1. קודם כל, יש צורך להקפיד על ניקיון יסודי של הגג. יש צורך להסיר מהגג את כל הלכלוך שהצטבר שם, כולל אבק, ענפים, עלים יבשים וכדומה. ללא ניקיון ברמה גבוהה, הזפת לא תוכל להידבק כראוי לגג, ולכן האיטום לא יהיה איכותי.
  2. לאחר שלב הניקיון, יש צורך למרוח על הגג שכבת בסיס, במטרה להבטיח הדבקות טובה יותר של הזפת לגג. שכבת הבסיס מבטיחה את האחיזה הטובה של הזפת לאורך זמן.
  3. שלב הזיפות כולל למעשה יישום שתי שכבות של זפת, כאשר המטרה היא להגיע לכל חלקי הגג באופן שווה. חשוב להשתמש בזפת איכותית על מנת להבטיח עבודת איטום ברמה הגבוהה ביותר.
  4. השלב הבא יהיה סיוד הגג, לאחר שהזפת התייבשה. מדובר על שלב חיוני, היות והוא מגן על שכבות הזפת מפני קרינת השמש. ללא סיוד איכותי, הזפת עלולה להתחמם ולשנות את מצב הצבירה שלה. כתוצאה מכך, האיטום לא יהיה שווה.
  5. השלב האחרון כולל ניקוי יסודי ומקיף של הגג, על מנת למנוע את סתימת המרזבים. כדאי לזכור כי מרזבים סתומים או לא תקינים, יגרמו ברוב הפעמים להצפת הגג.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

בטיחות בעבודה
אנשי מקצוע

איפה לרכוש בגדי עבודה

כשאנחנו רוצים לרכוש בגדים, בין אם מדובר בבגדי ערב או בגדים רגילים ליום-יום, אין לנו שוב בעיה למצוא מגוון רחב של מקומות, חנויות ואתרי אינטרנט,

קרא עוד »