האם ניתן לאטום את הגג עם כל חומר?

איטום גגות

החורף מגיע ואיתו הצורך לחדש את איטום הגג. בעיות איטום בגג עלולות לגרום לאנשים שמתמודדים איתם לכאב ראש רציני. על כן, כאשר מגלים כי יש בעיות באיטום, כדאי מאוד למהר ולהזמין בעל מקצוע שיבצע איטום מחדש באמצעות חומרים איכותיים שיחזיקו מעמד לפחות לאורך כל עונת החורף.

איטום גגות – כיצד עושים זאת?

קיימות שיטות שונות לביצוע איטום בגג וכל שיטה משתמשת בסוג שונה של חומר לאיטום. ההבדלים המשמעותיים בין החומרים באים לידי ביטוי ביכולת הבידוד שלהם, בעמידות שלהם בפני מים עומדים, באורך הזמן הדרוש להם להתייבש אחר השימוש וכמובן קיים הבדל במחירים שלהם. להלן פירוט של שלושת החומרים העיקריים בהם משתמשים לאיטום גגות –

  • יריעות ביטומניות – זוהי שיטת האיטום הנפוצה ביותר כיום ואף נחשבת לשיטה היעילה ביותר. היריעות עמידות לאורך זמן ומחזיקות מעמד בטמפרטורות קיצוניות של חום וקור ואף חסינות מפני חבלות ומכות וכמובן מגנות מפני חדירת רטיבות בצורה יוצאת דופן.
  • חומרים פוליאוריטנים – אלה חומרים שנחשבים כחומרים הכי עכשוויים בתחום איטום הגגות. מדובר בחומרים גמישים מאוד וכמובן חזקים מאוד, הם עמידים בפני קרינת השמש וחומצות ומחזיקים מעמד למשך זמן ארוך מאוד. החומרים הפוליאוריטנים מתחברים טוב לסוגים שונים של חומרי איטום ולכן ניתן להשתמש בהם גם כאשר יש שאריות מחומר האיטום הקודם בו השתמשו.
  • חומרים אקריליים – אלו חומרים שאינם מיועדים ממש לאיטום גגות, מכיוון שהם לא עמידים בפני מים עומדים. השימוש בהם נעשה בעיקר בגגות משופעים אשר בהם נשפכים המים ישירות למרזבים ולא נשארים במקום. חומרים אקריליים מתקשרים טוב יותר לחומרים זהים ולכן, אם בוצעה במקום עבודת איטום בחומרים אלו בעבר, תהיה העדפה לבצע את האיטום המחודש גם בחומרים אלו.

איך בוחרים חומר איטום מתאים לגג?

כאמור, השיטות רבות והחומרים שונים ולכן יש צורך לבחור את חומר האיטום המתאים ביותר על פי הצרכים שלכם. קבלני איטום יכולים בהחלט לסייע לכם רבות בקבלת ההחלטה הזו ולהמליץ על פי הנתונים שיש לכם, באיזה סוג חומר לבחור לאיטום.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם