חשיבות איטום הגג לקראת עונת חורף

אם אינכם מעוניינים להרגיש את הגשם מטפטף על ראשכם, חשוב מאוד שתקדימו תרופה למכה ותמצאו איש מקצוע שמעניק שירותי איטום גגות. במאמר זה נספר לכם מדוע מדובר בפעולה חיונית ביותר וכיצד לעשות זאת נכון.

 

מדוע חשוב לבצע איטום גגות?

  • מניעת נזקים אסתטיים– חלחול המים דרך התקרה גורם למפגעים אסתטיים שונים, למשל: התקלפות והתפוררות הקירות וכתמי עובש וטחב. נזקים אלה עלולים לכער את ביתכם ולהוריד מערכו. מעבר לכך, גם רהיטים, שטיחים וחפצים נוספים עלולים להינזק כתוצאה מטיפות שדולפות מהתקרה, אלא אם כן תתרוצצו עם סירים וגיגיות ברחבי הדירה שלכם, כדי להגן עליהם.

 

  • מניעת בעיות בריאותיות– נזקי רטיבות מורידים את ערכה של הדירה לא רק בגלל שהם מכערים אותה, אלא גם בגלל שהם עלולים לגרום בעיות בריאותיות שונות בשל היחלשותה של המערכת החיסונית. כמו כן, הן יוצרות תגובות אלרגיות שונות, כגון: דמע, גרד, קוצר נשימה ועוד.

איטום גגות

מתי הזמן הנכון לבצע איטום גגות?

איטום הגג מתבצע על גבי הגג עצמו, מחוץ לבית. לכן, צריך לבצע את הפעולה בזמן האביב או הקיץ, כאשר מזג האוויר מאפשר זאת. תקופת הסתיו והחורף היא תקופה שבה מזג האוויר הפכפך ובלתי צפוי. למרות שרוב הזמן מזג האוויר בישראל נוח יחסית, הרי שהגשם נוטה להגיח בהפתעה, ומדי שנה תאריך היורה משתנה. כשעונת הגשמים נפתחת, הגג עלול להיות לח מדי או רטוב לגמרי ולא יהיה לו מספיק זמן להתייבש. במצב כזה אטימת הגג עלולה להיות בעייתית למדי. גג יבש הוא התנאי הבסיסי ביותר כדי לבצע איטום גג הרמטי ומוצלח. לכן, רצוי לאטום אותו בחודשים שבין יוני לאוגוסט, שבהם הסיכוי שמזג האוויר יפתיע אותנו הוא קלוש.

 

כיצד לבחור קבלן איטום גגות?

  1. בקשו המלצות מחברים, מקולגות, מבני משפחה ומשכנים. אנשים שממליצים לכם על אנשי מקצוע, הם נטולי אינטרסים. לכן, בדרך כלל ניתן לסמוך על המלצותיהם.
  2. פנו לכמה אנשי מקצוע ובקשו מהם להגיע לצורך ייעוץ. ודאו שהם בודקים את הגג ובקשו מהם הצעת מחיר.
  3. בררו מראש אם תקבלו תעודת אחריות ולכמה זמן היא תהיה תקפה.
  4. השוו בין הצעות מחיר, שימו לב מהי שיטת האיטום שמוצעת לכם. במידת הצורך, בקשו הסבר מדוע דווקא שיטה זו מתאימה לגג שלכם.

בהצלחה!

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם