ריהוט גן – כל מה שהגינה שלכם צריכה

 

ריהוט גן הופך בשנים האחרונות לאלמנט מבוקש וזאת בשל הנוחות הרבה שהוא מאפשר בגינה, בחצר במרפסת או בכל מקום. אז כיצד מעצבים את הגינה בצורה מדהימה באמצעות ריהוט גן? כמה טיפים בהמשך.

עיצוב גינה משולב בגינת ירק

הגינה שלנו מטרתה לגדל פרחים וצמחייה מלבלבת, תוך שהאתגר העיקרי שלנו בבחירת ריהוט גן הוא שילוב הריהוט עם הצמחייה הקיימת. לכן חשוב להגדיר את סגנון הגינה ולהתאים לה את הריהוט המושלם. באתר קויה דיזיין ניתן למצוא מגוון רחב של אביזרים וריהוט גן.

ריהוט גן

סגנון עיצוב והתאמת ריהוט

בכל הנוגע לסגנונות עיצוב גינה ישנם כמה סגנונות מרכזיים: גינה פראית, גינה ים תיכונים, גינה כפרית, גינת זן, וגינה מודרנית:

גינה פראית –  הגינה הפראית היא גינה בה סבכים של שיחים, עצים מכל סוג, תבלינים הפזורים בכמה מקומות בגינה, ושיחי ורדים פראיים. לגינה מסוג זה יתאים ריהוט גן עשוי פרזולי אלומיניום או ברזל, ששם דגש על המראה העתיק יותר ומשתלב בהרמוניה עם שער ברזל עתיק, פינות חמד בהן חפצים ישנים ועוד. המראה הינו מראה שמזכיר גינות ירושלמיות עתיקות וקסומות.

גינה ים תיכונית – גינה ים תיכונית שמה דגש על עשבי תיבול, עצי לימון, שיחי ורדים צבעוניים, ריצוף עתיק, עששיות המפוזרות בחצר, כדים ישנים ועתיקים ומגוון אלמנטים המזכירים את חצרות יפו או פיראוס ביוון.

ריהוט גן לגינות ים תיכוניות מאופיין בשני עיצובים עיקריים: עיצוב קליל יותר המערב שולחנות פסיפסים או זכוכית מרתקים להם כסאות תואמים, וריהוט כפרי מסיבי שמשלב עץ עם בד בגוונים בהירים. עוד ניתן להוסיף בר וכסאות לגינה ים תיכונית ובכך להעביר מסר של אירוח וחופש כמו שהים התיכון מציע. סגנון זה של ריהוט מתאים גם לגינה הכפרית.

גינת זן – גינות זן הן גינות המושפעות בעיקר מסגנון העיצוב היפני. בגינות מפוזר בדייקנות חצץ בשבילים, העצים הינם עצים זעירים, הפרחים מעוצבים בקפידה בתוך עציצים או אדניות כהות. לגינות זן יתאים ריהוט גן קרוב לאדמה כמו פינות זולה נמוכות בגוונים כהים ובהירים, מערכות ישיבה מראטן המתאימות למראה הכללי והמהוקצע של הגינה, וניתן להוסיף פינות מדיטציה בין השבילים.

גינת מודרנית – הגינות המודרנית הן גינו בעלות סגנון עיצוב חדשני. הצמחייה במקום יכולה להיות באדניות צבעוניות או ורטיקאליות, הריצוף בדרך כלל חלק או עשוי חצץ לבן או שחור, והאלמנטים בגינה גדולים וברורים. לגינה מסוג זה יתאים ריהוט אלומיניום משולב זכוכית, ריהוט עץ מסיבי לריכוך המראה של הגינה, וריהוט ראטן מפואר. גינה מסוג זה משתלבת עם כלל סגנונות בריהוט וזאת בשל הניקיון שהוא מקרינה וחופש הפעולה שהיא מאפשרת.

 

 

 

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם