המיקום הנכון לבית העסק

המיקום הנכון לבית העסקעד כמה חשוב למקם את בית העסק שלכם בנקודה הנכונה? על מה זה עלול להשפיע? א' מהצפון סיפר פעם כי שכר מקום במחיר זול אבל לקוחות לא הגיעו. נשמע לכם מוכר? נמצאים בשלב של הקמת עסק חדש אבל מפחדים לעשות בחירות לא נכונות? במיוחד עבורכם כמה טיפים שיסייעו לכם למקם את בית העסק במקום הנכון כך שיניב רווחים ויצדיק את מיקומו.

הבנתם נכון, יש בעלי עסקים או יזמים חדשים שהשיקולים שלהם נעים על עלות שכר הדירה, מיקום פיזי ועוד. מה חשוב לעשות לפני השקעה כל כך גדולה ואילו נתונים יש לקחת בחשבון? הכול מיד במאמר שלפניכם.

טיפ מס' 1: בירור צרכים מעמיק באשר לעסקה

מה הכוונה? לפני שאתם חותמים על עסקה של חצי מיליון שקל או אפילו דמי שכירות גבוהים, עשו שיעורי בית. בדקו בצורה קפדנית את כל הנתונים אודות המיקום, מי הבעלים המתנהל מולכם וכד'. לפני שמדברים על מלאי, מיסים, תזרים ועוד השקעות שצריך לקחת בחשבון. כרגע מדברים אך ורק על המבנה. בגדול? חשוב מאוד לראות אם דמי השכירות או עלות המשכנתא על העסק יהיו מאוזנים ביחס למחזור שלכם. מה סוג החנות? סוג העסקה? להתייחס כאמור לדמי השכירות כפרמטר נפרד.

טיפ מס' 2: בדקו את ההסכם שאתם חותמים עליו

סכום גדול? הסכם לטווח הארוך? מה לגבי מישהו שילווה אתכם? אל תעשו ניהול עסק או עשייה של הסכם מול המשכיר ללא עורך דין. חייבים עורך דין טוב שילווה אתכם ומאידך, לא כל עורכי דין מכירים את ההיבטים התפעוליים של חנויות, משרדים וכד'. מכאן שכדאי לשלב יועצים לרבות שמכירים את המשכיר או אנשים המציעים שירות דומה. בהסכם חייב להופיע עניין של מטרות ההשכרה- צריכים חנות? משרד? כמו כן חשוב לוודא כי הרשויות אכן מספקות את רשות הסכם השכירות.

טיפ מס' 3: קחו את עלות הרישיונות מבעוד מועד

איך עושים את זה? בודקים איזה עסקים דורשים רישוי עסקים ומה הקריטריונים לקבל האישורים הללו. כאמור, כל עסק שונה מהאחר. אם אתם למשל הולכים לפתוח מסעדה, לא מספיק לבצע הסכם שכירות אלא גם רישוי עסקים, כיבוי אש, משרד הבריאות ויציבו תנאים שהעלות תהיה גבוה אם לא לקחתם אותה בחשבון.

בקרו באתר הבית שלנו וקראו תכנים נוספים אודות הקמת עסק על כל המשתמע מכך.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם