מסכות נשימה – מה אנחנו צריכים לדעת

תקופת הקורונה הפכה את המסכות לדבר מאוד פופולארי, מאוד שכיח לשימוש, למעשה אנחנו לא יכולים לצאת החוצה מהבית ובוודאי שלא ללכת לחנויות ומקומות אחרים מבלי להשתמש בהן. 

ההנחה היא, שייקח הרבה זמן עד שנוכל להניח את המסכות בצד ולא להשתמש בהן יותר. מאחר ואנחנו לא יודעים מתי בדיוק המגיפה תיעלם ומתי אנחנו נוכל לומר שניצחנו אותה ואפשר לחזור לשגרה מלאה, אזי סביר להניח שייקח זמן עד שנוכל להניח להן. 

בימי השיא של המגיפה יכולנו למצוא מגוון רחב של מסיכות נשימה. החל ממסכות קלאסיות של צוותים רפואיים וכלה במסכות יותר מיוחדות, יותר מורכבות. לכל מסכה יש את היתרונות שלה, כל מסכה בנויה אחרת ויכולה לשרת אותנו לאותה מטרה אך בצורה שונה. 

צריך לציין, המטרה של מסכות נשימה היא כפולה. ראשית, להגן עלינו מפני אנשים אחרים שאינם הולכים עם מסיכה. שנית, להגן על אחרים מפנינו. כך אנחנו לא ננשום עליהם ובוודאי שלא נירק עליהם בטעות. ההנחה היא שהמסכה תשמור עלינו מפני הקורונה. חשוב לזכור, במקומות שונים בעולם נהוג להשתמש במסיכות בשביל להגן על הריאות מפני זיהום אוויר. 

כיצד בוחרים מסיכה בצורה נכונה

ראשית, יש לבחון שהיא אכן מכסה את הפה והאף בצורה ברורה, פשוטה ונוחה. המסכה לא אמורה להיות אך ורק על הפה, אלא גם על האף. 

שנית, צריך לשים לב שהיא לא מפריעה לנו לראות ובוודאי שהיא לא מפריעה לנו לנשום. לכן חשוב למדוד אותה, חשוב לשים לב לגודל של המסכה. 

שלישית, יש לבדוק כיצד אפשר לשמור על הסטריליות שלה, בשביל שהיא תהיה נקייה כל הזמן. ישנן מסיכות שאפשר להשתמש בהן במשך זמן קצר ואז צריך להחליף אותן במסכה אחרתץ. 

 

Updated: מאי 14, 2020 — 12:30 pm

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Clearbox © 2016