חשיבות של שיקום קרקעות

אם נסתכל על ארצות הברית ממנה אנחנו יכולים ללמוד המון נראה כי שיקום קרקעות קיבל שם חשיבות עצומה. נכון בהתחלה שהוקמה הרשות לשיקום קרקע הייתה לא אפקטיבית ולא יעילה, אך ברגע שממשל קלינטון הבין כי שמירה על הסביבה היא ערך עליון, קיבלה הרשות תקציבים נוספים וחל שינוי מהותי בתפקיד הרשות. כיום הרשות לשיקום הקרקע בארה"ב היא חשובה ביותר והיא מובילה פרויקטים כבירים המשפרים את הקרקע ומאפשרים לבנות עליה בנייני מגורים רבים. אמנם באיחור, אך גם בישראל הבינו  כי ישנה חשיבות עצומה לכך שיש לשקם את הקרקע ולאפשר לעוד אלפי בניינים להיות מוקמים עליה. הערכות מבוססות מדברות על כך כי באמצעות שיקום קרקע ניתן לבנות עוד 100 אלף בנייני מגורים. מדובר סכום מדהים היכול לשנות את שוק הדיור מן הקצה אל הקצה ולהוריד את מחירי הדיור המאמירים בצורה דרמטית ואת זאת אנחנו חייבים לקחת בחשבון.

שיקום קרקעות

מדוע טוב עשתה המדינה שהתערבה בנושא שיקום הקרקע?

שיקום קרקעות, כמו שניתן ללמוד באתר https://soil-remediation.co.il/he/, כבר הבנו הוא חשוב ביותר ויש לתת עליו דגש עצום. התחום הוא כה סבוך ומחייב מומחיות עצומה ומקצועיות רבה ועקב חשיבותו לא ניתן להשאיר אותו לגורמים פרטיים שיבצעו אותו. בתחום שיקום הקרקע אסור לקחת סיכונים מכיוון שמדובר כאן בבריאות של אנשים ומכיוון שהשיקום יאפשר בנייתם של עוד מאות אלפי יחידות דיור. על כן אין כל ספק כי טוב עשתה המדינה שהטילה את המשימה על חברה ממשלתית שתרכז את הנושא ותבטיח כי הבנייה תעשה על ידי מומחים בצורה הטובה ביותר שיש. אם אנחנו רוצים שיקום קרקע יעיל, איכותי ומהיר עלינו להבין כי זהו משהו שרק המדינה יכולה לעשות ולא חברה פרטית.

מה צופן העתיד בתחום שיקום הקרקע?

אין ספק כי ככל שיפונו עוד בסיסים של צה"ל כך אנחנו נראה כי שיקום קרקעות נעשה באופן יותר אינטנסיבי. כבר כיום אנחנו רואים מכרזים רבים שמוציאה החברה לשירותי איכות הסביבה האחראית על שיקום הקרקע מטעם הממשלה וסביר להניח שנראה בעתיד כי שיקום הקרקע נעשה באופן הרבה יותר נרחב.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם