הובלות בקירור ממרכז הארץ לאילת ולערבה

אילת היא העיר הדרומית ביותר בארץ, מרחק נסיעה בקו מרכז אילת הוא כמאתיים שבעים ק"מ כאשר הובלות בקירור בקו זה נדרשות בכל ימות השנה, כולל בתקופת החורף שבה הטמפרטורות בדרום הארץ ובמרכזה בדרך כלל אינן נמוכות מ-15 מעלות צלזיוס, מעל לרף הטמפרטורות הנדרשות להובלה בקירור.

התנאים החיוניים להובלה בקירור

הובלות בקירור מחייבות שימוש במכולות מיוחדות ומתבצעות על פי תנאים הכוללים בין השאר מעקב וניטור של טמפרטורות האחסון במהלך כל ההובלה. מכולות אפשר להעמיס בשלמותן על רכבים מתאימים, והן משמשות להובלת מטענים בעלי נפח גדול. על המכולות לעמוד בדרישות התקן הבין-לאומי ISO,  ישנן מכולות בגדלים סטנדרטיים, מכולות מיוחדות ומכולות קירור שמופעלות באמצעות גנרטורים המאפשרים שמירה על הטמפרטורות הנדרשות להובלת המטענים.

על רכבים המובילים בקירור לעמוד בתקן של משרד הבריאות להובלת מזון בטמפרטורה מבוקרת. חברה המבצעת הובלות בקירור מחויבת ברישיון עסק, באחזקת רכבים מורשים ובתחזוקה שוטפת של הרכבים והמכולות, הכוללת בין השאר פיקוח של קצין בטיחות על כלי רכב מסחריים שמשקלם עשרה טון לפחות. הפיקוח כולל בין השאר בדיקות תקינות חודשיות של כלי הרכב וכמו כן בדיקת תאי הקירור. על הרכבים לעבור בדיקת כיול שנתית של מדי הטמפרטורה במעבדה מאושרת. בנוסף לתקנים הכלליים לתחזוקת הרכבים והמכולות ישנם סוגים שונים של מטענים שלהובלת כל אחד מהם תקנות אינדיבידואליות.איך בוחרים שליח

הנחיות משרד הבריאות להובלת מטענים בקירור כוללות הגדרת תנאי תחזוקה ותברואה של מזון מקורר והגדרת טווח הטמפרטורות להובלה בקירור ולהקפאה – הגדרת טמפ' לקירור היא עד חמש מעלות צלזיוס (בהתאם לסוג המזון). הטמפרטורות להובלה בהקפאה הן החל מ-12 מעלות מתחת לאפס ומטה:

הובלת בשר (טרי ארוז או טחון) מחייבת לאחסנו במכלים מיוחדים ובנפרד ממוצרים אחרים. הטמפרטורה לאחסון בשר היא בין 2-0 מעלות צלזיוס. להובלת הבשר מתלווים תעודת משלוח ואישור וטרינרי. על פי משרד הבריאות משך ההובלה בקירור  מוגבל ל-24 שעות כדי לשמור על טריות המטען. הובלת דגים מחייבת פעולה מהירה של הרכבת המטען במכולת הקירור ופירוקו.

להובלת תכשירים רפואיים נוהל שונה. יש צורך בתא מטען מבודד או במנשאים מתאימים, בטווח טמפרטורות שבין 8-2 מעלות. ההובלה היא בהתאם לנוהלי משרדי הבריאות והתחבורה ומחויבת בניטור המטען לאורך כל הדרך והובלתו ברכבים מורשים בלבד.

סוגי מטענים בקירור בקו מרכז אילת

באילת שוכן נמל גדול שאליו מגיעים מטענים משאר חלקי הארץ ודרכו מגיעות סחורות שאותן מובילים מאילת. ביצוע הובלה יבשתית של מטענים בקירור מוגבל בזמן וחייב להתבצע במכולות מתאימות ובתנאי קירור אופטימליים. הובלות בקירור לאילת ולערבה כוללות משלוחי מזון טרי שיש לשמור בטמפרטורות מבוקרות, מכשור שיש לשמור בטמפרטורות מיוחדות ותכשירים רפואיים וקוסמטיים למפעלים באזור הערבה וים המלח.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

מחסן גינה
הכל
daniel

זיפות גגות במרכז 

אתם שמים לב שמים חודרים אל הדירה שלכם דרך הגג? נדמה לכם שאולי מדובר על בעיית רטיבות או שצריך לבצע איטום שוב? אם כך, כדאי

קרא עוד »