הפחתת ארנונה לעסקים

ידוע שלבעלי עסקים יש הוצאות רבות ומגוונות. חשמל, מים ועוד, אבל החלק היותר גדול לפעמים הוא המיסוי העירוני הידוע בשם ארנונה. ארנונה זהו מס מטעם העירייה שאותו משלמים כל האנשים שיש להם נכס כלשהו בעיר, בין אם מדובר בבעלי דירות או אנשים ששוכרים דירות, וכמובן בין אם מדובר באנשים שברשותם נכס כלשהו או שהם שוכרים נכס שבו הם מפעילים את העסק שלהם.

איך נקבעים מיסי הארנונה לעסק?

מיסי הארנונה משולמים אחת לתקופה מסוימת, והסכום אותו יש לשלם בעבורם נע בין כמה מאות שקלים לאלפי שקלים, הכול בהתאם לנכס. אז איך בעצם נקבע התשלום? ראשית הגודל – כל נכס הוא בגודל מסוים, והתשלום נקבע בהתאם לגודל העסק, למשל בעל עסק שלו נכס בגודל 100 מ"ר, ישלם יותר מעסק שגודלו הוא 50 מ"ר למשל. בנוסף, מיקום העסק הוא גורם מכריע לא פחות. כל רשות עירונית קובעת את תעריף הארנונה שאותו היא גובה. למשל, עסק שממוקם בעיר תל אביב ישלם ארנונה גבוהה יותר מעסק הממוקם בבאר שבע. קיים גם עניין סיווג העסק. ישנם עסקים שמסווגים כעסק למלאכה, עסקים אחרים יכולים להיות מסווגים כבתי תוכנה. כל עסק שכזה משלם תעריף ארנונה שונה, וזאת בהתאם לסוג השירות שהוא מעניק. אם אתם חושבים שאתם משלמים ארנונה גבוהה יחסית בעבור העסק שלכם, קיימות חברות של הפחתת ארנונה לעסקים שתפקידן הוא לבחון את העסק שלכם לעומק ולבדוק האם ניתן להפחית את מחיר הארנונה לעסק שלכם.coins-948603__340[1]

עדכון תעריף הארנונה

אחת לשנה מפרסמת הממשלה עדכון לשיעור הארנונה, שבו היא מחליטה האם הארנונה תעלה או דווקא תרד. לרוב הארנונה עולה, ובעקבות זאת כל רשות עירונית יכולה לבחור אם היא מקבלת את החלטת הממשלה ומעלה את תעריפי הארנונה בעיר, או דווקא היא מחליטה כי אין בכוונתה לגבות עוד כספים מבעלי העסקים והתושבים, והיא מסרבת להחלטה להעלות את מיסי הארנונה בעיר. כפי שאתם מתארים לעצמכם, רוב הערים מחליטות כן להעלות את הארנונה במצב שכזה, ובודדות הן הערים שמחליטות שלמרות שהממשלה החליטה להעלות את הארנונה, הן ישאירו אותה על כנה.

לסיכום, עד כמה שבעלי עסקים לא אוהבים את הארנונה, כנראה שהיא לא תחלוף מהעולם בזמן הקרוב, והיא הייתה ותהיה חלק בלתי נפרד מתשלומי העסק. במצב שבו העסק נמצא בחובות עצומים והוא לא מסוגל אפילו לשלם את הארנונה, הוא יכול לקחת הלוואות מהבנק, אך כאמור מומלץ להשתדל שלא להגיע למצב הזה.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

מחסן גינה
הכל
daniel

זיפות גגות במרכז 

אתם שמים לב שמים חודרים אל הדירה שלכם דרך הגג? נדמה לכם שאולי מדובר על בעיית רטיבות או שצריך לבצע איטום שוב? אם כך, כדאי

קרא עוד »