מחפשים שמאי מקרקעין בחיפה והסביבה? פנו למומחים

שמאי מקרקעין בחיפה והסביבה

עולם הנדל"ן תפס תאוצה בשנים האחרונות ובכל הערים ניתן לראות תנופת בניה של מגדלי מגורים, שכונות מתחדשות בפרויקטים של פינוי בינוי ותמ"א 38. גם חיפה, העיר השלישית בגודלה בישראל, אינה שוקטת על השמרים, וגם בה ניתן לראות תנופת בנייה משמעותית.

פני האזור של חיפה וסביבתה מתחדשים. אושרו תוכניות מיתאר אשר מיועדות לשנות אזורים שלמים בעיר כמו אזור הנמל ואזור שכונת בת גלים. השכונות הוותיקות בקריית חיים (אשר תחת תחום שיפוטה של עיריית חיפה) ובעיר חיפה מתחדשות במאות פרויקטים של תמ"א 38 ופינוי בינוי, ואליהן מצטרפים גם הפרויקטים של תכנית למשתכן המציעים אלפי דירות לזוגות שזכו בהגרלה.

עם תנופת הבנייה ועלייתם של פרויקטים חדשים המציעים עסקאות אשר לא היו בעבר (דוגמת תכנית למשתכן ופינוי-בינוי) עולה גם הצורך לעסוק יותר ויותר בהיבטים המשפטיים, הכלכליים, היבטי המיסוי וכל הקשור לתחום המקרקעין.

בעולם עסקאות הנדל"ן באזורים אלה יש צורך בשירותי שמאי מקרקעין בחיפה, אחד אשר יש לו ניסיון בביצוע עסקאות בעיר, ולא פחות חשוב מכך מעודכן בכל המתרחש בתחום שמאות המקרקעין והנדל"ן בישראל.

איך נבחר שמאי מקרקעין מומחה בחיפה?

כדאי לערוך בדיקה של מספר פרמטרים שונים אצל מספר שמאים באזור שלנו. הפרמטרים יתייחסו לשאלות של איכות, ידע, ניסיון, מקצועיות ולא פחות חשוב מכך המלצות. כל אלה יסייעו לנו בבחירת שמאי מקרקעין המתאים לאופי העסקה שאנחנו מבצעים.

שמאי מקרקעין מוסמך

זהו תנאי סף לבחירה שלנו. השמאי חייב להיות בעל תואר אקדמאי, לאחר סיום לימודי שמאות וסיום תקופת ההתמחות שלו. כמו כן, לצורך ההסמכה עליו לעבור מספר מבחנים מטעם מועצת שמאי מקרקעין במשרד המשפטים כדי להירשם כשמאי מוסמך. העדיפו שמאי שמציג תעודותיו.

שמאי מקרקעין בחיפה עם ניסיון מעשי

השנים והניסיון המקצועי בתחום שמאות מקרקעין הוא פרמטר חשוב המעיד על היכרות מעמיקה של השמאי עם עולם הערכות השווי, הגשת שומות וחוות דעת על נכסים מסוגים שונים, כמו גם עם המאפיינים השונים של העיר הבאים לידי ביטוי בכדאיות העסקאות.

כדאי לשוחח עם שמאי המקרקעין טרם חתימה על חוזה, וזאת כדי לשמוע ממנו על הניסיון המקצועי שלו ועל פרויקטים שונים בעיר חיפה אשר הוא היה שותף בהם. עולם השירותים בשמאות המקרקעין מגוון ואם רצונכם בשירות ספציפי לדוגמא: חוות דעת לבית משפט או ליווי תמ"א 38, כדאי לחפש את השמאי בעל ניסיון בשירות הספציפי שאתם מחפשים.

משרד שמאות מקרקעין עם מוניטין

זהו פרמטר שלא בהכרח מעיד על איכותו של השמאי, אך בהחלט יכול לתרום לכם לשקט נפשי כאשר השמאי עובד במשרד בו יש פונקציות נוספות המאפשרות ללקוחות המשרד לקבל שירותים במגוון סוגים, וליהנות מתחומי המומחיות הרבים הקיימים במשרד לפי אופי העסקה שהם מבצעים. לדוגמה, מודד, אדריכל, עורך דין לתחום המקרקעין וכד', הם פיגורות שיכולות לקדם עסקאות.

המלצות וחוות דעת

יש מקומות רבים לקבל מידע, חוות דעת והמלצות על נותני שירותים ובעלי מקצוע. בעולם העסקים, ניסיון ומצוינות נוטים לעבור מפה לאוזן. כדאי לכם לשאול עמיתים, חברים, משפחה על היכרות עם שמאי מקרקעין מומחה בחיפה. אפשר לחפש ברשתות החברתיות, באתר האינטרנט, באתרים שמדרגים מגוון מקצועות לפי חוות דעת של לקוחות.

כאשר אתם מחפשי המלצות על שמאי מקרקעין בחיפה או כל מקום אחר, הוסיפו גם בירור על האמינות של השמאי. לא קל לגלות את הפרמטר הזה. השמאים מחויבים לשמירה על כללי האתיקה שנקבעו על ידי מועצת שמאי מקרקעין. במסגרת תפקידם הם מחויבים להערכות אובייקטיביות ולהיעדר ניגוד עניינים.

הכרות עם מאפייני הנכסים בחיפה והסביבה

שמאי מקרקעין בחיפה חייב להיות מעודכן בכל מה שקשור לשוק המקומי של הנכסים בתחום העיר חיפה וסביבתה. אנו מצפים שהוא יכיר את תוכניות המתאר האזוריות, תכנון השכונות, אזורים בעלי ערך נדל"ני, פרויקטים בתהליך, תהליכי חיזוק של מבנים, היתרי בניה, חריגות בניה, בעלויות על הקרקע ועוד.

לסיכום, בחנו היטב את כל הפרמטרים האיכותיים של שמאי המקרקעין לפני שאתם מחליטים למי לפנות. למקצועיות, לניסיון ולאמינות של השמאי יש חשיבות גדולה כאשר מדובר בעסקאות הנדל"ן, בהן אתם משקיעים את מיטב כספכם.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

ציפוי שיניים
אנשי מקצוע

ציפוי שיניים

אידיאל היופי מתקשר למראה החיצוני המטופח של כל גבר ואישה, ולכן ניתן לומר כי הצורך להיראות יפים ומושכים יותר קיים לא רק במראה הגוף אלא

קרא עוד »
שירותי גרר
אנשי מקצוע

שירותי גרר בחולון

זקוקים לשירות גרירת רכבים בחולון? כשאתם תקועים יש לכם על מי לסמוך כי בעצם אף אחד לא צופה את זה ואף אחד לא רוצה להיות

קרא עוד »