העלאת סיווג קבלני – האם זה משתלם ואיך עושים זאת?

גם אם הגעתם לרגע המיוחל ואתם רשומים בפנקס הקבלנים, עדיין יש לאן לשאוף. למה הכוונה? סיווג קבלני. בעת הגשת הבקשה ועם קבלת מעמד קבלן רשום בפנקס הקבלנים, מקבלים סיווג ואת הסיווג הזה ניתן בהמשך להעלות. 

מדוע כדאי להיות קבלן בסיווג גבוה?

ישנן חמש דרגות בתחום סיווג קבלני. הדרגה הנמוכה ביותר היא אחת, כאשר הגבוהה ביותר היא חמש. גם אם קבלן התחיל בדרגת סיווג נמוכה, עם הזמן הוא יוכל להעלות אותה, מה שיקנה לו את האפשרות לעבוד בהיקפים כספיים הרבה יותר גדולים. עם דרגת סיווג חמש, הקבלן יוכל לעבוד בהיקפים פיננסיים בלתי מוגבלים.

הכל נקבע על פי חוק

אף קבלן בעל סיווג ארבע, איננו רשאי לעבוד ברמת סיווג חמש. אולי הוא בעל פוטנציאל לקבל סיווג גבוה יותר, אך אם איננו רשום בפנקס הקבלנים ככזה הוא פועל שלא על פי חוק, ויש לכך השלכות. לא מומלץ להיענש ע"י רשם הקבלנים. ראו לדוגמה בקשה מסודרת למטרת העלאת סיווג קבלני תומר סופר!

מי זכאי להעלאת סיווג קבלני?

על פי רמת הסיווג נקבע ההיקף הכספי של עבודות הקבלנות. קבלנים שמנצלים את רוב ההיקף הכספי שהוקצה להם ובעלי יכולת לעבוד בהיקפים כספיים גדולים יותר, רשאים לפנות לרשם הקבלנים לשם העלאת הסיווג. העלאה זו איננה מתבצעת מהיום למחר, יש להמתין שנה, וגם בטווח זמן זה להוכיח כי נוצלו 70 אחוזים מכלל ההיקף הכספי על פיו רשאי הקבלן לעבוד.

לא תמיד זה פשוט וקל להוכיח בפני רשם הקבלנים את היקפי העבודה של הקבלן, עניין הכרוך בלא מעט בירוקרטיה וניירת. לכן יש לפנות למשרד עורך דין קבלן רשום בעל ניסיון עשיר בתחום, אשר ילווה את הקבלן ויסלול לו את הדרך לקבלת סיווג גבוה יותר.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם