בדיקת קרינה חשמל – מי מורשה לבצע אותה?

אם אתם מודאגים לגבי הקרינה שנמצאת סביבכם, אתם בוודאי כבר מחפשים אחר חברה המתמחה בבדיקות קרינה שתוכל לאתר ולאמוד את כמות הקרינה באזור בו אתם רוצם לבצע בדיקה שכזאת.

ואכן בארצנו הקטנה ישנן מגוון חברות המבצעות בדיקות קרינה אלקטרומגנטית, בדיקות זיהומים, ובדיקות של תחלואים שונים כאשר החברות גם מזהות, מרתיעות מנפיקות דוחות, וחלקן אף עוזרות לקבל את המיגונים המתאימים ואת הפתרונות לאחר תוצאות הבדיקה.

אבל בכל הנוגע לבדיקת קרינת חשמל – מי מורשה לבצע בדיקה כזאת?

לפני שנפרט ונסביר מי מורשה לבצע בדיקה כזאת חשוב שנסביר כי קרינה אלקטרומגנטית מקורה באנטנות שידור, אנטנות סלולאריות, רשת החשמל, מערכות חימום, מכשירי חשמל, שנאים ועוד ולכן חשוב לבצע בדיקה כזאת בכל פעם שאתם נתקלים באלמנטים כאלה במקומות בהם אתם שוהים באופן קבוע.

בכל הנוגע להרשאה לבדיקות קרינה, חברות המתמחות בתחום הן חברות שפועלות לאחר שנבחנו ונסקרו על ידי מכון התקנים הישראלי והם נמצאו עונות לדרישות התקנים הישראלים והבינלאומיים ת"י 2000, 2004 14001 ISO ומערכת ניהול סביבתי 9001 ISO .

חשוב לשים לב כי החברה שאתם בוחרים לביצוע הבדיקה היא כזאת שעובדת בהיתר המשרד להגנת הסביבה. בנוסף בדרך כלל חברות כאלה יקבלו אישור גם לבדוק את איכות המים על ידי משרד הבריאות.

ולמה עוד צריך לשים לב בבחירת חברה לבדיקת קרינה?

כאשר אתם בוחרים חברה כזאת, יש לשים לב כי החברה עורכת בדיקה קפדנית והיא משתמשת הציוד החכם והמוביל ביותר למדידת קרינה. חשוב לבדוק כי המכשירים מכויילים אחת לשנה ונבדקים על ידי גורמים מוסמכים.

עוד יש לשים לב כי בחברה אנשי מקצוע מיומנים, והם מוסמכים לעבוד בכל התחומים עם האביזרים עם חידושים והחומרים המתקדמים ביורת לבדיקת קרינה תוך שמירה על מיומנות.

בנוסף, חברות טובות ישמשו בציוד מדידה מהמתקדמים בעולים, והן ישתמשו גם באמצעים דיגיטאליים שמאפשרים מדידה מדויקת וקבלת דוח ותוצאות כבר בסיום הבדיקה.

בנוסף, חברה טובה שמושרית לבצע בדיקות קרינה, מורשית גם להציע מגוון פתרונות למיגון קרינה לסיכוך קרינה אלקטרונית במקומות בהם אותרה קרינה.

לכן חשוב לפני שאתם בורחים חברה לבדיקת קרינה, לשים לב שהיא עומדת בכל הקריטריונים.

 

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם