כיצד לבחור פסיכולוג בתל אביב?

שאלה טובה מאוד: כיצד לבחור פסיכולוג בתל אביב?

מסתבר שמדובר במשימה לא פשוטה כלל וכלל. אמנם, עצם המיקום כבר מסנן את כל השאר. המיקום הוא קריטי, קצת בדומה למיקום של חדר כושר או של מקום עבודה. למיקום של הפסיכולוג בתל אביב יש משמעות מבחינת המטופל. ועדיין מדובר בשפע של אנשי מקצוע. חשוב לחפש ולמצא כימייה בין שני הצדדים, ולהרגיש בנוח ונינוח בזמן המפגש, וגם לחשוב שיש לו, לפסיכולוג, את הכלים המקצועיים כדי לעזור לך.

פסיכולוג בתל אביב בעידן המודרני

תפקידו של פסיכולוג בתל אביב בעידן המודרני, הוא לאפשר למטופל לנווט את חייו בין מגוון הלחצים שבו הוא פועל וחי. המון לחצים מופעלים על המטופל בעידן המודרני, עתיר הגירויים ואפשרויות התעסוקה: להיות בכושר, לשמור על בריאות, לרכוש מקצוע, להיות בזוגיות ולשמר אותה, להתמסד מבחינה משפחתית, ליצור קשרים חברתיים ועוד. ברגעים שכאלה, חשוב מאוד לשמור על איזון פנימי ועל רוגע נפשי בתוך כל הלחצים הללו. חשוב גם לעשות סדר עדיפות, ולתעדף על פי אמת פנימית. לא על פי ציפיות חיצוניות ואמת חיצונית של מישהו אחר: לחצי החברה, הקרובים, המשפחה.

איך לשמור על האמת הפנימית שלך במהלך הטיפול הפסיכולוגי?silhouettes-231425__3401

פעמים רבות במהלך הטיפול הסיכולוגי, נוצר עימות פנימי בין העולם "הישן", והמטען הרגשי שעימו המטופל הגיע לטיפול, ובין "האופציה  החדשה", שניצבת בפניו. ההבנה החדשה שמפציעה בו אט אט, ומאיימת על האני הישן שלו, על סדר הדברים הטוב והמוכר והידוע זה מכבר. כדי לצאת מתקיעות ישנה, חייבים להיפרד ממנה, לעקור אותה, לדמיין כאילו היא חיצונית לנו, כמו איבר שמוצאים מאיתנו, או נעל שחולצים מהרגל, ומרחיקים הצידה. מדובר בפרידה כואבת ובתהליך לא קל בכלל.

פסיכולוג בתל אביב על רקע האינטנסיביות של החיים בתל אביב

החיים בתל אביב סואנים, נגישים, סוערים ומלאים המולת קיום. זוהי תרבות של חיים מהירים. הפונים לטיפול פסיכולוגי, זקוקים לעזרה עמוקה מצד אחד, ויעילה וממוקדת מצד שני. אם יש דבר אחד שדרוש למטופל, הרי שזה מפגש כן ואמיתי, שקט ומקשיב. מפגש בגובה העיניים שבו מתגבשת ביחד הבנה משותפת לגבי המוקד של הבעיה, המצוקה והקושי של המטופל. כך גם ניתן להתאים את שיטת הטיפול המתאימה למטופל, למקד אותו, להגדיר את טווח הזמן והפורמט הנכון למטופל. לפעמים אין תשובה ברורה וחד משמעית. לפעמים, כדי לבדוק את ההתאמה שבין הפסיכולוג בתל אביב ובין המטופל הפוטנציאלי שלו, צריך גם חושים חדים. אינטואיציה חדה. הבנה עמוקה של יחסי אנוש.

טיפול פסיכולוגי בתל אביב כמסע פנימי

טיפול פסיכולוגי בתל אביב הוא מסע פנימי של שני האנשים שנמצאים בתוך הקליניקה, בתוך בועה, בתוך מרחב קיום סגור ומנותק מהזרם הבלתי פוסק של העיר תל אביב שמחוץ לחדר. במסע הפניי של מטופל, מובן וברור יותר וכנראה שגם מטלטל ועמוק יותר. המטופל אמור לעבור שינוי עם עצמו, כזה שיוביל אותו להיות מסוגל לממש את עצמו בצורה יותר משוחרר ומוצלחת. אבל גם פסיכולוג בתל אביב עובר תהליך של שינוי פנימי. אם הוא למשל מניח הנחות יסוד שגויות לגבי המטופל , הרי שהוא משליך אותם עליו ומייצר סביבה טיפולית ששאינה מאפשרת למטופל לצמוח. הפסיכולוג  משליך על המטופל הנחות יסוד ותבניות חשיבה מוקדמות. וכאן המקום של הפסיכולוג ללכת בעצמו להדרכה, שבה הוא מבין את עצמו טוב יותר ביחס למטופל, ועובר בעצמו תהליך של שינוי פנימי. תפקידו של בורר בעולם המשפטי הוא להביא לפשרה בין שני צדדים, תפקידו של פסיכולוג הוא לעזור לך בחיים.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

הובלות קטנות בגבעתיים
אנשי מקצוע

הובלות קטנות בגבעתיים

גרים בגבעתיים ורוצים לעבור בתוך העיר או מחוצה לה? במאמר זה, ננסה להבין כמה דברים חשובים על מציאת הובלה מתאימה וכיצד תוכלו למצוא את המוביל

קרא עוד »