סככות הגנה מעבר בטוח

סככות הגנה מעבר בטוח

סככות הגנה מעבר בטוח הן סוג של קונסטרוקציה אותה בונים כמעט בכל סוגי העבודות בגובה. לפני שנסביר לכם מדוע חשוב לבנות סככות הגנה למעבר בטוח, קודם כל חשוב להבין מהן עבודות בגובה ומתי מבצעים אותן.

אז בעצם מדובר בשם כולל למגוון של פעולות ועבודות כמו למשל עבודות איטום, תכנון ייצור והרכבה של מערכות אלומיניום בגובה, עבודות שיפוץ או שיקום של מבנים, בניית קירות מסך וסקיילייט, בניית חיפויי אלומיניום, חיזוק פנלים, אחזקה של קירות חיים, ביצוע זיגוג במשקלים גבוהים ועוד.

ולמה צריך את זה?

לצערנו, אנו עדים חדשות לבקרים על עוד ועוד מקרים בהם עובדים בגובה נפצעים, ויש לא מעט סיטואציות של אבדן חיים. למעשה, בישראל חלה עליה של כ-25% בשנה האחרונות בתאונות עבודה בגובה.

רוב המקרים הם תוצר ישיר של ליקויי בטיחות או חוסר תשומת לפרטים חשובים כמו עבודה באזור סטרילי למשל. בשנים האחרונות, חלה החובה על כל חברה המעסיקה עובדים אשר עובדים בגובה לעבור הכשרות ספציפיות וייעודיות במטרה לשמור על הבטיחות בסביבת העבודה ולמנוע תאונות מהסוג הזה. אחת הדרכים לייצר סביבת עבודה בטוחה יותר היא בעזרת סככות הגנה מעבר בטוח.

מה המטרה של אותן סככות?

למעשה, החוק מחייב לתחום אזורי עבודה ספציפיים במטרה לחסום את התנועה של העוברים והשבים או לחלופין לאפשר מעבר בטוח ללא כל חשש מהעבודות אשר מתבצעות ממש מעל ראשם. אחד המקומות שהכי חשוב להקפיד בהם על בניית של סככת הגנה למעבר בטוח היא כשיש עבודות מעל כניסה ראשית לבניין.

מהם היתרונות של סככת מעבר בשיטה מתקדמת?

היום קיימת מערכת מתקדמת אשר מאפשרת להתקין את הסככה תוך זמן קצר, ביעילות, ללא ריתוכים וללא חיתוכים. בנוסף, ניתן לחבר את הקונסטרוקציה עצמה עם מחברים ייעודיים וכך לייעל את תהליך ההתקנה. ניתן לשנות את תהליך פריסת הסככה בהתאם לעבודות המתקיימות בשטח.

יתרון הדינמיות

כשעובדים בעבודות בגובה ובכלל, כמעט בכל סוגי עבודות השיקום והשיפוץ, הדברים משתנים יום ביומו. לפעמים, באנו לתקן משהו אחד ואז תוך כדי עבודה אנחנו רואים שמקור הבעיה נמצא בכלל במקום אחר ואז יש כל מיני דברים שצריך לשנות אותם. היתרון הבולט ביותר של מערכת זו הוא בכך שהיא מודולרית ולכן אין צורך לקבע אותה לקרקע או לקירות סמוכים. ניתן בכל עת לשנות את הגודל שלה, להרחיב אותה או לשנות את המיקום שלה.

דבר נוסף הוא שהמערכת הזו לא גורמת לנזקים, כתמים או עיוותים בקירות וחיפויים. לכן, במקומות עם רגישות כמו למשל חיפויי שיש או אבן טבעית אחרת, לא נגרם נזק לחיפוי. יחד עם זאת, ניתן להתאים את הסככה לפי עומסי העבודה בפרויקט.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

הובלות קטנות בגבעתיים
אנשי מקצוע

הובלות קטנות בגבעתיים

גרים בגבעתיים ורוצים לעבור בתוך העיר או מחוצה לה? במאמר זה, ננסה להבין כמה דברים חשובים על מציאת הובלה מתאימה וכיצד תוכלו למצוא את המוביל

קרא עוד »