איך חברה לניהול נכסים תורמת לייעול הזמן שלי

רבים הם האנשים אשר נהנים מהכנסה נוספת 'מהצד' הודות לנכסים אותם הם משכירים דרך נדל"ן גרופ יזמות נדלן וכך יש להם הכנסה קבועה בכחל חודש שלא ממש דורשת מהם השקעה רבה. קורה לא פעם ועולה דילמה האם אנחנו אכן מרוויחים מהנכס אותו אנחנו משכירים או שמא העלויות השונות של הנכס כבר הופכים את ההשכרה לאינה משתלמת בעליל. כאן בהחלט חשוב לעצור ולבחון את הדברים לעומק. זה יהיה ממש לא מן החכמה להמשיך ולהתנהל באופן שגרתי בלי להתייחס לעובדה כי אולי הנכס לא באמת רווחי עבורנו ושמא הוא שואב מאתנו הוצאות יותר משהוא  מכניס לנו.

כמה שווה הנכס שלנו?

לעיתים פשוט כדאי לפנות ולהיוועץ באנשי מקצוע אשר מבינים בנכסי נדל"ן, הם מכירים את התחום והם יודעים מהם העלויות של כל נכס מול המחירים אותם אפשר לקבל על השכרתם. לאחר שמתייעצים עם אנשי מקצוע ניתן להגיע למסקנות נכונות וחכמות אשר אלו יובילו למסקנות חותכות.

לעיתים יתברר כי הדבר הכי נכון הוא פשוט למכור את הנכס ולרכוש נכס אחר תמורתו. נכס אשר כן יצדיק את המחיר שלו וניתן יהיה להרוויח הרבה יותר כאשר ישכירו אותו.

> קראו גם על מבני תעשייה לרכישה

נכס להשכרה זה לא שחור לבן

חשוב לדעת כי נכס להשכרה זה לא עסקה של שחור לבן. זה לא שכל מי שיש לו נכס אותו הוא יכול להשכיר הוא אדם שיש לו כסף ומשכורת קבועה ואפשר להתייחס אליו כאל אדם בעל אמצעים. לא פעם קורה ובעל הנכס מוצא את עצמו מחויב לתשלומים גבוהים עבור הוצאות הנכס כמו גם תשלומי ארנונה ומיסים. זאת מלבד עלויות התחזוקה הנופלות על כתפיו של המשכיר. במקרים מן הסוג הזה מתברר לא פעם כי הנכס הוא כבר ממש לא רווחי והוא למעשה יוצר בכל חודש חור נוסף בחשבון הבנק. מנגד, ישנם מקרים רבים אשר בהם בהחלט מדובר בהכנסה מכובדת, במיוחד לאחר שכבר סיימו לשלם את כל העלויות שנדרשו בעת בניית הנכס כמו גם בעת קניית הריהוט שלו ומוצרי החשמל. או אז בהחלט ניתן ליהנות מההכנסה החודשית הקבועה.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם

בטיחות בעבודה
אנשי מקצוע

איפה לרכוש בגדי עבודה

כשאנחנו רוצים לרכוש בגדים, בין אם מדובר בבגדי ערב או בגדים רגילים ליום-יום, אין לנו שוב בעיה למצוא מגוון רחב של מקומות, חנויות ואתרי אינטרנט,

קרא עוד »