כיצד לבחור חוקר פרטי לבגידות?

חוקר פרטי יכול לעזור לכם לגלות אם בן או בת הזוג בוגדים בכם. כדי לבחור בצורה נכונה את החוקר תצטרכו להתחשב בפרמטרים כמו שנות ניסיון, סוג הכשרה, ציוד וזמינות. קבלו את המדריך המלא

אדם שעוסק במסגרת אזרחית באיסוף מידע על הזולת כמקצוע יכול להציע מגוון רחב של שירותים. התחומים בהם הוא עוסק כוללים בין היתר הונאה, איתור רכוש, ריגול עסקי, חקירות ביטוח, חקירות כלכליות וגם חקירות בתחום הפלילי. עם זאת, אחד התחומים המבוקשים הוא דיני אישות ובעיקר חקירות שקשורות לבגידות.

איזה ניסיון יש לחוקר שלכם?hand-1248053__3401

התייעצות עם חוקר פרטי יכולה לעזור לכם לדעת האם בן או בת הזוג בוגדים בכם. עם זאת, קחו בחשבון שיש הרבה משרדי חקירות וכל אחד מהם מתמחה בנושאים שונים. הדרך הנכונה לבחור את החוקר היא להתחשב בפרמטרים הבאים:

א. ניסיון – בחרו חוקר עם כמה שיותר שנות ניסיון. חוקר מנוסה יידע לפתור בעיות ספונטניות ויעמיד לרשותכם ציוד מתקדם על מנת להשיג ממצאים קבילים בפני בית משפט. את הניסיון תוכלו לבדוק לאחר שיחה עם החוקר או ביקור במשרד. גם המלצות של לקוחות קודמים יסייעו לכם להשוות בין משרדי חקירות ולמצוא חוקר מקצועי ומנוסה.

ב. סוג הכשרה – ודאו שהחוקר שאתם בוחרים מתמחה בדיני אישות. כל החוקרים כפופים לחוק ומחויבים לעבוד על פי כללי אתיקה מחמירים, אבל רק חוקר שמכיר מקרוב את תחום הבגידות יכול לשרת את האינטרסים שלכם.

ג. זמינות – החוקר נעזר בציוד ייעודי ומתקדם ובמיטב הטכנולוגיה הקיימת על מנת לעקוב אחר מושא החקירה. מבחינתכם, השאיפה צריכה להיות בחירת חוקר שזמין עבורכם באופן מיידי. אי אפשר לדעת מה יוליד יום וצריך לנצל כל סיטואציה שנקרית בדרככם. בדקו מתי החוקר יכול להתחיל את החקירה והתעקשו על התחייבות לעמידה בלוח זמנים.

איך מקבלים רישיון של חוקר פרטי?

מומלץ להתחיל את החיפוש אחר שירותי חקירות עם השוואה בין אנשי מקצוע עם ובלי רישיון. בישראל יש קריטריונים ברורים לקבלת רישיון, וביניהם התמחות של 3 שנים במשרד חקירות מוכר, אישור וועדה לרישוי חוקרים מטעם משרד המשפטים ומבחן הסמכה של משרד המשפטים.

בנוסף, אדם שרוצה לפתוח משרד חקירות צריך לצבור ותק של 5 שנים כחוקר מורשה. רק לאחר מכן הוא יכול להגיש בקשה ולעמוד לדיון מול הוועדה הרלוונטית במשרד המשפטים.

אל תתפתו למחיר נמוך

המקצועיות של חוקר פרטי בכל הנוגע לבגידות לא תלויה כמובן במחיר שהוא גובה, אבל בהחלט צריך להיזהר מאנשי מקצוע שדורשים מחיר נמוך מדי. נסו להיעזר במחירון המקובל בענף החקירות והתייחסו למחיר נמוך כאל דגל אדום. ברוב המקרים, מחיר נמוך יעיד על כך שהחוקר עושה שימוש בציוד ברמה נמוכה, או שהוא בכלל לא מורשה לבצע מעקבים.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם