צילום צנרת בטכנולוגיית אל הרס

בימים עברו כאשר הייתה תקלה בצנרת, השתמשו המקצוענים בכלים ידניים בלתי משוכללים. לא פעם היה צורך לפרק את הצנרת כדי לראות במה מדובר. למרבה המזל, הפיתוחים הטכנולוגיים בתחום הקיימים בימינו הם יד ימינם של האינסטלטורים ואנשי המקצוע העוסקים בתחום פתיחת הביוב. הכלים הקיימים היום מאפשרים לאתר את התקלה בצנרת ולתקן את הבעיה מבלי לפרק את הצנרת.

צילום צנרת

שקט מצלמים

כאשר יש סתימה בביוב, פועלים אנשי המקצוע במטרה לפתור את הבעיה. הדבר הראשון שהם עושים הוא צילום צנרת במצלמה מיוחדת מסוג MinCam360. מצלמה זו כוללת "ראש" שיכול לבצע סיבוב בזווית של 360 מעלות. כמו כן, המצלמה מסוגלת לעבור בזווית של 90 מעלות, תוך שהיא מצלמת את דפנות הצנרת. המצלמה יודעת גם לזהות שיפועים ולתמרן ביניהם, ואל ראש המצלמה מותקן פנס המאיר את דרכה. כך שבסופו של דבר מתקבלות תמונות אמינות ואיכותיות על מצב הצנרת. על כל פנים, זוהי רק אחת מבין טכנולוגיות האל הרס שבהן משתמשים האינסטלטורים כדי לאתר תקלות.

לאחר שמאבחנים את הבעיה, יוצאים לדרך

צילום צנרת ביוב הוא רק השלב הראשון בטיפול בצנרת. לאחר מכן, ניגשים האינסטלטורים לטיפול בבעיה, בהתאם לחומרת הצנרת. לעתים מדובר בסתימה קלה שהתרחשה בתוך בית פרטי, ופעמים רבות בסתימות מורכבות יותר במפעלים או בבנייני מגורים שדרושים את התערבותו של ציוד משוכלל. לעתים יש צורך בשימוש בביובית לפתיחת סתימות. הביובית היא משאית שאליה מחובר מיכל שנועד לאחסון שאריות הביוב, עד להעברתם לבור ניקוז. דרך נוספת להתגבר על סתימות מורכבות היא באמצעות שימוש בצינור מיוחד הפותח סתימות בלחץ מים. דרך צינור זה מוזרמים מים בלחץ גבוה ופותחים את הסתימות.

מי יכול להשתמש בטכנולוגיה המשוכללת?

לא כל אינסטלטור יודע להשתמש בכלים הטכנולוגיים לאיתור ופתיחת סתימות. על כן, כאשר אתם פונים לחברה מקצועית, כדאי לוודא שהצוות שלה יודע להשתמש במכשירים השונים. אחרי הכול, כאשר מדובר בצינורות המחוברים לבניין שלכם, חשוב לוודא שאתם פונים למקצוענים. כמו כן, חשוב לוודא שהחברה שאתם פונים אליה זמינה במשך 24 שעות ביממה. כך שגם אם תתרחש סתימת ביוב או נזילת צנרת באמצע הלילה, יהיה לכם למי לפנות.

אהבתם את המאמר?

Share on facebook
Share on Facebook
Share on twitter
Share on Twitter
Share on linkedin
Share on Linkdin
Share on pinterest
Share on Pinterest
אריאל יוספי

אריאל יוספי

כלכליסט במקצועו, חובב ספרות ישראלית ועוזר לאנשים לנהל את כספם בצורה טובה יותר.

השאירו תגובה

אולי יעניין אתכם